Forum

Bolgeler Arasi Vpn ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bolgeler Arasi Vpn Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yurtdisinda uc ayri sehirdeki subelerimiz draytek vigorpro 2910 series model firewall ile tum subelerimizi merkez olan istanbula 2 ay once sorunsuz baglanmis durumda. Vpn baglantimiz oldugundan dolayi tum bolgelerdeki mail dns host kaydi wan ipden local ip ye degistirildi. Mailler pop3.sirketadi.com.tr seklinde ayarlanmisti ve sorunsuz calisiyordu.  dunden itibaren bolgenin birinde sorun cikti. sorun olan bolgede mail dns host kaydini tekrar wan ip olarak degistirdim ama pop3.sirketadi.com.tr adresine ping attigim zaman hicbir sekilde cevap alamadim.

pop3.sirketadi.com.tr ye ping attigimda herhangi bir cevap alamiyorum. merkezden sorunlu bolgenin local makinesine ping attigimda da cevap alamiyorum. ama diger bolgelerde herhangi birsorun yok. bu sorun dns den mi olabilir yoksa vpn baglantisindan mi kaynaklaniyor.

isin kisasi pop3.sirketadi.com.tr adresine ping attigim zaman hicbiir cevap alamiyorum ama pop3 yerine mail server ip sini yazdigim zaman mailler calisiyor.

rx 0 gorunuyor acaba ondan kaynaklanabilirmi?

Gönderildi : 11/12/2009 17:18

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar direk ip ye ping attığınızda cevap alabiliyo rmusunuz? şayet olumlu ise dns ilgili bir sıkıntı vardır Sorun bana göre DNS ile iligili recordları kontrol ediniz

Kolay gelsin 

Gönderildi : 11/12/2009 18:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

direk ping attigida cevap alamiyorum. bana gore sanirim sorun rauterden kaynaklaniyor.

Gönderildi : 11/12/2009 18:30

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Direk ping attığınızdada cevap gelmiyorsa router yada firewall.

Gönderildi : 11/12/2009 22:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sorun Rauterden Kaynakli. Duzelttim Simdi Ama Ara Ara Yine Oluyor.

Tesekkurler.

Gönderildi : 18/12/2009 14:30

Paylaş: