Forum

Child domain kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Child domain kurulumunda modem ayarları

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@LiberTa)
Gönderiler: 32
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Öncelikle yorum yazıcak olan herkese çok teşekkür ederim. Benim sorum bir merkezim , birde şubem var, merkezimde bir DC ve içinde DNS hizmeti koşmakta, şubeme bir child domain kuracağım . şubemdeki dc olucak makinamın  ethernet dns ine , merkezdeki dc min bağlı olduğu modem in ipsini yazacağım değilmi ? evet ise şubemdeki dc olucak makinanın merkezimdeki dc ye ulaşması için modemden nat mı yapmalıyım içeriye, eyer yapmalıysam hangi port ? bu konuyla ilgili yardımcı olucak ve fikir , görüş bildirecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım. 

Gönderildi : 24/11/2009 16:04

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, evet bu senaryoya göre nat yapmalısınız, tcp 53, dnsinizinde modeme bağlı olduğu ethernetin dns i dinlemesi lazım (varsayılanda hepsinde dinler)

Gönderildi : 24/11/2009 16:24

(@LiberTa)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için çok teşekkürler, dns in modeme bağlı olan etherneti dinlemesi lazım derken ne yapmalıyım dinlemesi için ?

Gönderildi : 24/11/2009 16:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba modem üzerinden dns serverinize 53 portunuz yönlendirmeniz lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2009 11:46

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, varsayılanda zaten dinler, kontrol etmek icin, dns server - ozellikler - intarfaces kısmında all interfaces olmali yada dinlemesini istediginiz ipler yazili olmali

Gönderildi : 25/11/2009 13:33

(@LiberTa)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/11/2009 19:12

Paylaş: