Forum

sistemde sürek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistemde sürekli server bağlantı kopukluğu yaşanıyor.

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
878 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar size sistemi anlatayım kısaca.

server 2003 str kurulu ibm var. 3 adet desktop var xp kurulu. 1 modem ve 2 swich var.

server UPS e bağlı ama swich ve modemler bağlı değil. bir elektirik gidip geri geldiğinde kullanıcılar bir türlü internete giremiyor ve server a erişemiyor. buradaki sorunu bir türlü çözemedim acaba DHCP server ı modem yapsam çözülür mü ve swichlere de UPS bağlasak çözebilirmiyiz.

yada bu sorunu nasıl çözebilirim acaba server ı kapatıp açmadan bir şekilde giremiyoruz internete.

Gönderildi : 24/11/2009 15:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dhcp server ortamda var ise dhcp server üzerinden ip dağıtmaya devam edin, bu gibi felaketlerin önüne geçmek için ups kullanmaya özen gösterin.Herhangi bir elektrik kesintisine karşı kesin önlem almış olursunuz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 24/11/2009 15:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Dhcp server ortamda var ise dhcp server üzerinden ip dağıtmaya devam edin, bu gibi felaketlerin önüne geçmek için ups kullanmaya özen gösterin.Herhangi bir elektrik kesintisine karşı kesin önlem almış olursunuz.

Keyifli çalışmalar. 

server üzerinde dağıtım yaptığında elektirik kesilip geldiğinde nedense sever ve kullanıcılar kendine gelemiyor bunun önüne nasıl geçilebilir acaba arada ki swich mi sıkıntılı yoksa serverdamı sıkıntı var anlayamadım bir türlü.

Gönderildi : 24/11/2009 16:54

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Elektrik Kesintisi Elektronik Malzemeler için büyük sıkıntıdır. Serverda bi sıkıntı oldugunu zannetmiyorum Switchlerin baglantısı kesildiği anda bi loopa giriyor olabilir. Tüm sisteminizi UPS ile beslemenizi şiddetle öneriyorum. Birde öyle deneyelim Bakalım sorun devam edicek mi ?

Gönderildi : 24/11/2009 17:46

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

Serverı kapatıp açınca sorun hemen çözülüyor mu? yoksa ekstra bir şey daha yapıyor musunuz?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2009 18:18

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

arkadaşlar size sistemi anlatayım kısaca.

server 2003 str kurulu ibm var. 3 adet desktop var xp kurulu. 1 modem ve 2 swich var.

server UPS e bağlı ama swich ve modemler bağlı değil. bir elektirik gidip geri geldiğinde kullanıcılar bir türlü internete giremiyor ve server a erişemiyor. buradaki sorunu bir türlü çözemedim acaba DHCP server ı modem yapsam çözülür mü ve swichlere de UPS bağlasak çözebilirmiyiz.

yada bu sorunu nasıl çözebilirim acaba server ı kapatıp açmadan bir şekilde giremiyoruz internete.

Merhaba;

Elektrikler gittiğinde peki serverdan internete çıkabiliyormusunuz yoksa sadece internet clientlarda mı gidiyor ? yani modem mi sıkıntı yoksa swichte mi bunu anlıyabiliriz en azından , ondan sonrada sorunun neden kaynaklandığını çözebiliriz ,

Uğur arkadaşımız ve diğer arkadaşlarımızında dediği gibi Ups i hepsinde kullanmak daha sağlıklı olur cihazlarınız ve sisteminiz için ..

Gönderildi : 24/11/2009 18:29

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Yani hiç  kurcalamaya gerek olmadan basit bir  pcde bile misal evde kullandığınız elektrik bi anda kesilse ve siz fişi çekmeseniz aniden  elektrik geldiğinde yüksek akımla ; pcde bile sorun yaşarsınızki sizin belli başlı bir yapınız var cihazları bozmaktansa ups şahane:)

Gönderildi : 24/11/2009 18:42

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Baktınız sorun ups takıncada devam ediyor lokasyonun birde topraklama hattını kontrol ettirisiniz..

Gönderildi : 24/11/2009 18:44

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Sunucu üstüne kurduğunuz antivirus programı var mı?

Yazılımsal bir firewall da proxy ayarlarını değiştirip, size Event ID 4201 verdirebilir.

Eğer Sunucu reset almadan ve/veya aynı switch'e bağlı diğer PC.lerde hattan kopma mesajı almıyorsanız, sunucudaki yazılımları kontrol ediniz bence.

Olay Türü:    Bilgi
Olay Kaynağı:    Tcpip
Olay Kategorisi:    Yok
Olay Kimliği:    4201
Açıklama:
Sistem, \DEVICE\TCPIP_{785F7B89-A0DB-41F0-955E-3789DFFB0601} ağ bağdaştırıcısının ağa bağlı olduğunu algıladı ve ağ bağdaştırıcısı üzerinden normal işlemini başlattı.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.
Veri:
0000: 00 00 00 00 02 00 50 00   ......P.
0008: 00 00 00 00 69 10 00 40   ....i..@
0010: 02 00 00 00 00 00 00 00   ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........

Gönderildi : 24/11/2009 18:58

(@umitgezzer)
Gönderiler: 24
Eminent Member

swich leri kontrol etmeni  ve en yakın zamanda sever ver ve swichleri iyi bi ups ilew beslemeni  tavsiye ederim bende daha önce senin sorunlarından yaşamıştım ilk proglem servere kurdugum saymentec ten ikincisi swichlerden oldugunu tesbit edip sorunu çözmüş

Gönderildi : 14/12/2009 17:36

Paylaş: