Forum

terminal srv lisans

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal srv lisans

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@emirdesen)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

terminal server lisan sihirbazında. terminal server cal yükleme sihirbazındayım ve lisans kodu girin bolumunde satın aldığım server lisanssında cal 5 var bu server lisansınımı giricem? yoksa bu cal 5 lisansı haricinde servere uzak bağlantı yapmaları için ayrı bir paketmi alıcam, su an 2 kişi haricinde 3. kişiye bağlantı izni vermiyor server, ben bunu 5'e cıkarmak istiyorum

kullandığım sistem sbs 2003 pre

Gönderildi : 17/11/2009 13:54

(@sinanmikkirdi)
Gönderiler: 111
Estimable Member

Senin terminal cal lisansı için lisans alman gerekli çünkü bahsetmiş olduğun 5 cal lisans ise etki alanına alabilecğin 5 kullanıcı için yani iç cal diyebilirim.ayrıca sbs server da terminal servisi yoktur diye biliyorum sen ilk önce bu konuya bir bak

İyi çalışmalar

Gönderildi : 17/11/2009 13:57

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sbs de terminal var, yani cal 5 dediğimiz ad'ye bağlanabilecek kullanıcı sayısı. terminal server'a giriceğimiz lisans daha farklı değilmi server lisansını girsek kabul etmicek?

Gönderildi : 17/11/2009 14:05

(@sinanmikkirdi)
Gönderiler: 111
Estimable Member

Evet terminal servisi için kullanacağın lisans farklı yeni lisans alman gerekli

Gönderildi : 17/11/2009 15:35

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sbs 2003 de terminal server lisansı almak istedim ama sbs de terminal hizmeti yok denildi?

ben bu makinaya dışarıdan 2 kişi üstü başkalarını bağlayamazmıyım?

Gönderildi : 17/11/2009 18:12

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

SBS2003 Teminal Services tarafında sadece licensing server olabilir yani lisans sunucusu. Bunun dışında üzerinde terminal server rolü çalışmaz.

Winconnect yazılımını inceleyin.

Gönderildi : 18/11/2009 21:53

Paylaş: