Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ping ve ip

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@HulusiSezen)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzun zamandır forumunuzdaki bilgilerden faydalanmaytayım ve bana çok yaralı oluyor.

Merkez ve birde uzak lokasyonumda 2008 server var.Bunlar Vpn ile firewall üzerinden bağlı.Merkez ve uzak lokasyondaki server(2008 Server)rahat bir şekilde replike oluyor.

Benim sorunum domaine dahil olup ip alan  tüm clientler uzaktan ping atamıyorum.Domain haricindeki clientler pinglerime cevap veriyor.Lokasyondaki server ağdaki tüm clientlara ping atabiliyor.Sorunun ne olduğunu bir türlü anlayamadım.Firewall 2 nokta arasındaki tüm isteklere yanıt verecek şekilde ayarlı.

Yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 17/11/2009 13:24

(@sinanmikkirdi)
Gönderiler: 111
Estimable Member

Firewall nedir yapıyı tam açıklarmısın

Gönderildi : 17/11/2009 13:58

(@HulusiSezen)
Active Member
Konu başlatıcı

Fiziksel bir araç Sonicwall

Gönderildi : 17/11/2009 14:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Domain'e üye yapılan clientlar(W.Firewall,Antivirus,vs...) ve Firewall üzerinde ICMP paketlerinin engellenmediğinden eminiz değil mi?

Gönderildi : 17/11/2009 16:03

(@HulusiSezen)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet eminim .Vpn bağlantılı tüm servisler açık herhangi bir kısıtlama yok.

Gönderildi : 17/11/2009 16:47

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Ping atamadığınız clientlar üzerinde default gateway tanımlı mı? ve tanımlı olan gateway o clientları karşı networke route edebiliyor mu?

Gönderildi : 18/11/2009 22:04

(@HulusiSezen)
Active Member
Konu başlatıcı

Clientler DHCP üzerinden  ip almakta ve gateway burada tanımlı.Bura sorun yok.Sorun dediğim gibi DHCP den ip alan cihazlarda,dışarıya vpn bağlantılı olan merkeze ping atamıyor dolayısı ilede merkez onlara atamıyor.Manuel olarak ip verilen ve domaine dahil olmayan clientlara rahat bir şekilde ping işlemi yapılabiliyor.Takıldım kaldım.Server üzerindeki firewall a baktım orada da giriş ve çıkışlar açık.Client üzerindeki firewallu devre dışı bıraktım yine olmadı.

Gönderildi : 19/11/2009 13:35

Paylaş: