Forum

GP Manager The netw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GP Manager The network path was not found

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@AliSeckinBasiplikci)
Gönderiler: 67
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bu sorunu forumda aslında araştırdım ancak verilen cevaplar maalesef benim sorunumu çözemedi. Bir Windows server 2003 kullanmaktayım. SP2 li.

Dünden beri group policy lerin uygulanmadığını farkettim. İçerde bulunan tüm kullanıcılara group policy le ayarlanmış folder redirection lar çalışmıyor. Sunucu ekranına geçtiğimizde aşağıda yazmış olduğum semptomları belirledim;

1) Group policy manager Console a erişmeye kaltığınızda "The network was not found" ekranı sizi karşılıyor. Ok dediğinizde GPMC açılıyor ancak yazmış olduğumuz kuralların yok olduğunu görüyorsunuz. 

2)Bunun üzerine sysvol klasörüne erişmeyi kontrol ettim. Ama maalesef DC nin üzerinden sadece sysvol e değil hangi paylaşıma gidersem gidiyim access denied hatası aldım. 

3) paylaşımlara \\192.168.1.2 diyerek gidemiyorum. Aldığım Cevap şu " No network provider accepted the given network path"ama bu IP ye karşılık gelen hostname i yazdığımda erişim sağlayabiliyorum.\\server gibi.

4)Gelen bir çok windows update var ne kadar yüklersem yükliyim successfull demesine rağmen makinayı resetledikten sonra aynı update leri yeniden istiyor.

5)Administrator user ının desktop ekranı maalesef gözükmüyor. Sadece Start menü var. c:\document and settings\administrator\desktop a baktığımda vaar olan dosyalarımı görebiliyorum,

6) Event viewer da en ufak bir error loguna rastlamadım.

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederim,

İyi Çalışmalar,

Gönderildi : 17/11/2009 14:21

(@RamazanKOla)
Gönderiler: 10
Active Member

1. Dosya ve yazıcı paylaşımı açık mı? (Açık olmalı)
2. Ağ adaptöründe Microsoft Network işaretli mi? (İşaretli olmalı)
3. TCP/IP özellikleri altında WINS tabında Disable NETBIOS over TCP/IP işaretli mi? (normalde işaretsiz olması gerekir).
4. Sunucu servisleri çalışır durumda mı?(Ağ ile ilgili servisleri kontrol edin)
5. DNS Suffix'ler doğru mu?(Clientler domain de ise bu kısmı geçin).
6. Kullandığınız firewall yazılımında gerekli izinler verilmiş mi?
7. Antivirüs taraması yaptınız mı?
8. Rootkit taraması yaptınız mı?

Sorununuz çözülmez ise cevap yazar mısınız?

Gönderildi : 17/11/2009 19:14

(@AliSeckinBasiplikci)
Gönderiler: 67
Trusted Member
Konu başlatıcı

1. Dosya ve yazıcı paylaşımı açık mı? (Açık olmalı) Server olduğu için zaten ICS ve ICF kapalı.
2. Ağ adaptöründe Microsoft Network işaretli mi? (İşaretli olmalı) işaretli
3. TCP/IP özellikleri altında WINS tabında Disable NETBIOS over TCP/IP işaretli mi? (normalde işaretsiz olması gerekir). işaretsiz
4. Sunucu servisleri çalışır durumda mı?(Ağ ile ilgili servisleri kontrol edin) servislerde bir sıkıntı gözükmüyor
5. DNS Suffix'ler doğru mu?(Clientler domain de ise bu kısmı geçin). Clientlar domainde
6. Kullandığınız firewall yazılımında gerekli izinler verilmiş mi? Firewall devre dışı
7. Antivirüs taraması yaptınız mı? Fsecure Rescue CD ve Kaspersky Rescue CD den offline tarama, Trend Micro dan tarama ve Spyware doctor dan tarama yapıldı
8. Rootkit taraması yaptınız mı? Rootkit taraması da yaptım

Sorununuz çözülmez ise cevap yazar mısınız?

Başka ne yapabiliriz?

Gönderildi : 18/11/2009 20:05

Paylaş: