Forum

AD kurulumu ve logo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD kurulumu ve logo programı

17 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,127 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selam,Bir firmada 2003 Server kurulmuş fakat üzerinde Ad yok Workgroup gibi çalışıyor ve kullanıcılarda bu servera workgroup gibi bağlanıyor.Bu makineye AD kuracağım ama üzerinde Logo programı var.kullanıcınında Logo ile olan anlaşması bitmiş ve destek vermiyorlar.Öğrenmek istediği şu bu makine üzerine ben AD kurarsam Server üzerindeki Logo programının çalışmasında sıkıntı olur mu?Teşekkürler

Gönderildi : 31/08/2009 15:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Logo,büyük ihtimalle'de local'de bir yerlere erişim yetkisi istiyordur.Eğer gerekli izinleri verir veya kullanıcıları yetkili bir gruba üye yaparsanız problem olacağını zannetmiyorum.

Gönderildi : 31/08/2009 16:22

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba logo kullanan kullanıcılarınızı local admin yetkisi vererek ,local admin haklarıyla  logo programını bir defa calıştırdıktan sonra isterseniz local admin yetkisini alabilirsiniz.İyi calışmalar

Gönderildi : 31/08/2009 16:38

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Grup yok özellikle baktım.Şu olabilir diye düşündüm.Administrator şifresinde değişiklik yapmaz ve Ad kurarsam sorun çıkmaz diye düşünüyorum...Ama Logo acaba kurulumda Domain yada Workgroup gibi bir seçenek ile mi kuruluyor onu bilmediğimden danışmak istedim.

Gönderildi : 31/08/2009 16:40

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba logo kurulumunda domain vey workgroup seklinde kurulabilir diye bir secenek yoktur.

Gönderildi : 31/08/2009 16:48

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekküe Ederim .Ad kuracağım eğer ki bir sıkıntı çıkmazsa burada yazacağım.

Gönderildi : 31/08/2009 17:38

(@osmanfitrat)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Logo programının domain controller veya local userlar ile bir baglantısı yok sadece bilgisayar adını degiştirmemeye ozen goster yeter. birde terminaller logo programını paylasılan logo klasoru uzerinden calıstırır. paylaşımlı klasore dikkat et ve yeni olusacak domain userlarını bu paylaşımlı klasorde yetkili kıl. onemli olan sadece bu klasorun paylaşımı ve guvenlik yetkileri. anlık sıkıntılarını yazarsan destek verebilirim.

Gönderildi : 31/08/2009 18:34

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Osman Bey,

Yarın öğlene doğru deneyeceğim.Umarım olmaz ama olursa buradan rahatsız ederim sizi

Gönderildi : 31/08/2009 21:05

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

sorunsuz geçiş oldu ..fakat kullanıcıları domaine join ettikten sonra Logo programı incorrect diye bir hata verdi.Bunu da Logo programının içerisindeki bir programla çözülebiliyor.Ayrıca kullanıcının makinasının adını değiştirirseniz program çalışmıyor.Client computer name değiştirilmemeli...

Bilgilerinize... 

Gönderildi : 02/09/2009 22:42

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

domaine geçtiğinde yeni  kullanıcı ile logon  olduğundan incorrect  registry setting hatası vermiştir. Lgsetup.exe ile düzeltmişsiniz sanırım. Client computer name i de değiştirebilirsiniz. Fakat  Çalıştığınız terminal ticari sisteme kayıtlı değildir hatası verir. Bunuda yönetim programından terminallerde terminal kodunu değiştirerek aşabilirsiniz.

Gönderildi : 03/09/2009 11:32

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok doğru fakat logoyu o kadar bilmediğim için computer name ismini değiştirmedim:)

Gönderildi : 03/09/2009 12:12

(@osmanfitrat)
Trusted Member

Domaine aldıgınız butun terminallerde logosys tiger2sys veya hangi versiyonu kullanıyorsanız ....sys.exe dosyasını çalıştırın. programa yonetici kullanıcısı (default olarak logo kullanıcı adı logo sifredir) acılan pencerenin sol ustteki yönetim menüsünden terminaller kısmını acın acılan pencerede veritabanındaki kayıtlı termnaller görünecektir. bulundugunuz terminalin ismini bulun ve değiştiri tıklayın. kodu kısmındaki üç noktalı butona basın ve kaydet e basın. sys programını kapatın ve programa giriş yapın. kayıtlı terminal değil uyarısı almayacaksınız.

Gönderildi : 03/09/2009 12:32

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bunu öğrendiğim çok iyi oldu.:)Peki ben administrator şifresini değiştirmek istesem(sadece SQL Server var).Logo'nun çalışmasında bir sıkıntı olur mu?Sql Serverda şifre değiştirmekte gerekir mi gerekirse nasıl?

Gönderildi : 07/09/2009 21:03

(@BozokCayaka)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Bahsettiğiniz şekilde bende kurdum LOGO içerisinde gerekli ayarlar yapıldıktan sonra ve LOGO ya gerekli erişim hakları verdikten sonra herhangi bir sıkıntı olmadı.

Gönderildi : 11/09/2009 05:42

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

sql serverde "sa" sifresini degistigin zaman lgconfig.exe kismindada sifreyi degistirmen gerekiyor....lgconfig.exe zaten veritabani ile olan baglantiniz ayarlarinin yapildigi yerdir.server ismi ,veritabani ismi,kullanici ve sifre bu kisimda tanitilir.

Gönderildi : 11/09/2009 12:48

(@osmanfitrat)
Trusted Member

Bunu öğrendiğim çok iyi oldu.:)Peki ben administrator şifresini değiştirmek istesem(sadece SQL Server var).Logo'nun çalışmasında bir sıkıntı olur mu?Sql Serverda şifre değiştirmekte gerekir mi gerekirse nasıl?

administrator kullanıcısı veya diğer kullanıcıların logoya giriş için kullanılan kullanıcı bilgilerinin hiç bir alakası yoktur. administrator şifrenizi dilediginiz gibi değiştirebilirsiniz. sql serverda bir sa kullanıcısı vardır default olarak yine administrator kullanıcısıyla bir alakası yoktur. sql management console actıgınızda ister sql içersinde tanımlı kullanıcıyla login olun ister windows authentication olarak login olun birşey ifade etmez administrator kullanıcısının sifresinin ne oldugu.

Gönderildi : 11/09/2009 15:20

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

okdir değiştirdim bir sıkıntı olmadı teşekkür ederim bilgiler için

Gönderildi : 11/09/2009 17:12

Paylaş: