Forum

dns ve active direc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns ve active directory?????

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
395 Görüntüleme
(@harunaslan)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sunucu windows ve tüm güncellemeler ve sürücülerini kurduktan sonra adım adım netbios name restart; dns ve ad active directory kurdum tabi wsus ekledim hemen arkasından ris ayarlarını yaptım kurdum ve bitti.

Ris ile bir bilgisayar kurdum ikincisine geçtiğim de xp kurulumunun  30 dakika kaldı  dediği yer yani domaine katılması kısmında hata verdi ve dns ye baktığımda event id 4004 ve 4015 yazıyor bunun çözümünü link vermeden buraya açıklayıcı yazan olursa emin olun çok memnun olacam. saygılarımla

Gönderildi : 31/08/2009 19:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

dosyalar bölümündeki dns backup programı ile dns in yedeğini alın ve tüm zone ları silin , ardından tekrar aynı isimde zone açın ve netlogon servisini restart edin ..

ayrıca ip aralığınız için reverse lookup zone oluşturun .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2009 21:15

(@harunaslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Hakan hocam dediklerinizi uyguladım. Sonucu buraya yazıcam direkt olarak dns klasorünü yedekledim. umarım işe yarar. ilginize teşekkür ederim. saygılar.

Gönderildi : 01/09/2009 03:48

(@harunaslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sunucuma kullanacağım rolleri yükledim dns Hakan hocamın dediği yapıldıktan sonra düzgün çalışıyor. Fakat ris ile pc kurulurken 30 dakika kaldı diyor ve domaine katılamıyor; katamadığı için devam(evet) veya (hayır) katmak için admin şifresi istiyor giriyorum ama yine kabul etmiyor. Ris hata vermiyor. DHCP yi eski sunucudan transfer ettim dns kısmına server dns' si dışında bir telekom dns si ekledim sorun bu olabilirmi veya ne olabilir.

Yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/09/2009 06:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

DHCP ad üzerinde register edildi mi ? ikinci dns e gerek yok ... tek dns yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2009 13:50

Paylaş: