Forum

wsus hızlı update c...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus hızlı update cekme sorunu!

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
688 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Herkeze merhaba foruma yeni üye oldum konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama burası sanırım [:)]

Şimdi gelelim sorunmuna wsus updateleri indirirken çok yavaş indiriyor bunu hızlandırmanın bir yolu yormamı varmıdır acaba bildiğim kadarı ilen akıllı arka plan hizmetinin durumuna göre hareket ediyormuş interneti alt üst etmeme ramen bir cıkar yol bulamadım eğer çözümü var ise lütfen acıklarmısınız şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 23/07/2009 21:43

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Bildigim Kadarıyla;

Eskiden Hızlandırmak Cesitli İşlemler Yapılıyordu ancak;

Wsus 3.0 Service Pack1  Cıktıktan sonra Boyle Zahmetlere gerek kalmadı.Update'leri Sync'den ayarlayarak Sabah Saatlerinde Cekebilirsiniz.Böylelikle Daha İyi Verim Elde Etmiş Olursunuz.Server 2003 Sp? kaç kullanıyorsunuz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/07/2009 22:18

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Server 2008 SP2 X86 ENG kullanıyorum internette bazı yöntemler buldum ama işe yaramadı Sync yöntemini bilmiyorum burada teknik servis işi yapıyorum aslında etki alanı değilde calışma grubu ilen bilgisayarları birbirine gösteriyoruz updateleri tek seferde yüklemek için sanırım Sync calışma grubu ilen işlem yapmıyor etki alanı ilen calışıyor galiba yanlış bilmiyorsam burada bir bilen vardır sanırım...

Gönderildi : 23/07/2009 22:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member

domain ortamında olmayan pcleri wsusa gösterip senkronize işlemini yapabilmeniz için workgroup ortamında olan pclerin local policy editörlerinden ilgili policy ayarlarını yapmak ayarları yaptıktan sonra ilgili pc yi wsus console da görebilirsiniz

Gönderildi : 24/07/2009 18:36

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

http://www.ricardocalejo.net/post/2008/05/Downloading-Updates-from-WSUS-very-slow.aspx

Link için teşekkürler...

Gönderildi : 24/07/2009 22:38

Paylaş: