Forum

2003 Server temp kl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Server temp klasörü içindeki virus

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

2003 Win Server, temp klasörü altında gthrsvc klasörü var. İçindeki ntf1.tmp ve ntf2.tmp dosyaları da silinmiyor. Symantec w32.Sality.Am buldum diyor; fakat silemiyor...

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 23/07/2009 20:25

(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Dosyaların izinlerini denetleyin, gerekli izinler varsa çalıştıkları için kilitlenmiştir ve silinemiyordur. Symantec kullanmıyorum ancak boot scan özelliği vardır diye tahmin ediyorum. Bir kurtarma cd si oluşturup sisteminizi açılış esnasında taratınız.

Gönderildi : 24/07/2009 10:58

(@MURATCALIS)
Gönderiler: 3
New Member

Fcelik kardeşim bu  gibi  durumlarda  sana  tavsiyem cd üzerinde  çalışan işletim  sitemleri olabilir. mesala  mini  xp  olarak  tanımladığımız boot  cd ile  açıp  temizleye  bilrisin  hem  üzerinde  kaspersky,mecafe,nero,register düzenleme  gibi  programlarda  mevcuttur.

Gönderildi : 24/07/2009 12:21

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Dosya kullanımda olduğu için silinemiyor gibi bir mesaj alıyorsanız unlocker adlı free bir tool var onuda deneyebilirsiniz

Gönderildi : 24/07/2009 14:28

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Fcelik kardeşim bu  gibi  durumlarda  sana  tavsiyem cd üzerinde  çalışan işletim  sitemleri olabilir. mesala  mini  xp  olarak  tanımladığımız boot  cd ile  açıp  temizleye  bilrisin  hem  üzerinde  kaspersky,mecafe,nero,register düzenleme  gibi  programlarda  mevcuttur.

Sıkıntıyı ben yaşamıyordum ama yinede teşekkürler. mini xp yi bilmiyorum, google a sordum ama legalmiş gibi durmadı. Çalışan cd tarafında amaç sadece dosyayı silmekse pardus,ubuntu, knoppix veya türevi başka bir linux bootable cd de iş görecektir. Ancak kurtarma işlemi için mutlaka sahip olduğunuz antivirus yazılımının yeteneklerini kullanın...

Gönderildi : 24/07/2009 18:07

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Adaweare yazılımları vb...sorunum çözülmedi; fakat boot cd mantıklı... Bunu deneyeceğim.

Gönderildi : 24/07/2009 18:30

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Unlocker ile sildim, teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/10/2009 16:02

Paylaş: