Forum

file server klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server klasör yetkisi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

File serverdaki bir klasör altında çok sayıda alt alta klasör açılmış ve sadece departmanlara göre yetkilendirmeler yapılmış. bir çok klasörün miras alması engellenmiş.ben bu klasörlerin hepsini erişip görmek isteyen yönetim grubuna nasıl yetki verebilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 05/06/2009 04:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yönetim için bir grup varsa sharing and securitye ekleyin ve mirası kaldırmayın. Daha fazla detay için http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  ilglili makaleye gözatarmısınız.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/06/2009 16:43

(@RamazanArslan)
Gönderiler: 16
Eminent Member

klasörün bulunduğu harddisk partitionununda yöneticilerine yetki ver paylaştırma sadece yetki ver otomatikmen bütün klasörlere girebileceklerdir.

Gönderildi : 05/06/2009 19:21

(@aligokyuz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

sadece okumalarını nasıl sağlarız hiç bir şekilde kopylanmasını istemiyorsak klasorun yani farklı kayded bile yapsa kopyalamıcak. sadece goruntu yapıcak??

Gönderildi : 08/06/2009 03:22

(@aligokyuz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

sadece okumalarını nasıl sağlarız hiç bir şekilde kopylanmasını istemiyorsak klasorun yani farklı kaydet bile yapsa kopyalamıcak. sadece goruntu yapıcak??

Gönderildi : 08/06/2009 03:22

(@ErenKARAZEYBEK)
Gönderiler: 7
Active Member

yönetim grubuna sadece read yetkisi vermelisiniz diğer tüm yetkileri kaldırmalısınız.

genelini görmeleri içinde paylaşıma açılan kök dizine yönetim grubunu eklemeniz gerekiyor.

Gönderildi : 08/06/2009 03:31

Paylaş: