Forum

Server kapalıyken İ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server kapalıyken İstemcinin Domaine girmesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@rotorcli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

VMware'de kurduğum server 2008'i kapattıktan sonra, gene VMware'e kuruduğum XP(client) ile domaine giriş yaptım. Olmaz diye düşünürken, giriş gerçekleşti. Bu niye gerçekleşiyor? Yani istemcinin domaine giriş yapabilmesi server'a bağlı değil mi?Fakat server kapalıyken bile giriş yapabildi.

Bu şekilde logon olabilmenin mantığını çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/06/2009 03:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Policyde default olarak bu logon olma işlemi,yani yaşam süresi (lifetime) 7 gündür.Server kapalı olsa daha clientlar 7 gün süre ile logon olabilirler.Ancak server ile ilgili işlemleri yapamazlar.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 05/06/2009 03:52

(@rotorcli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hmm, Anladım. [Y]

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/06/2009 03:57

(@rotorcli)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yeni konu açmak istemedim. Ufak bir sorum olacak.

Herhangi bir client giriş yaptığında bunu server'ın anlaması ve ekrana yansıtması gibi bir ayarı var mı.

Yani hangi kullanıcıların domaine giriş yaptığı yada o anda anlık olarak giriş yapmakta olduğu nerden kontrol kontrol ediliyor?

Gönderildi : 05/06/2009 04:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ekrana yansıtma değilde,sistem üzerindeki user logon olurken logon ticket sayesinde logon oluyor bu ticketta SID bulunmakta.SID ise fsmo rolleri içerisinde RID master içerisinde bulunmakta.Tabiki sadece SID değil user paswordleride fsmo rollerinden PDC emulatorda tutulmaktadır.Fsmo rolleri, AD ve DNS entegre biçimde çalışmaktadır.Ancak kısa ve öz olarak logon icket sayesinde logon oluyrlar

Gönderildi : 05/06/2009 15:56

Paylaş: