Forum

Standart(kısıtlı) k...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Standart(kısıtlı) kullanıcı ile admin yetkisi gerektiren işlerde parola sormuyor?

osman TANRIVERDI
(@osmantanriverdi)
Üye

Merhaba,

Özet: windows 10 kurulumundan sonra kullanıcının admin yetkisini kaldırdıktan sonra admin yetkisi gerektiren işlemler yapmak isteyince şifre soruyor ama bazı bilgisayarla da belirli bir süre sonra şifre sorması gerekirken şifre sormayıp yetkiniz yok diyor. Bu sefer bilgi işlem olarak yapmak istediğim şeyi çok uzun yoldan yapmam gerekiyor...Bunun çözümünü bilen var mı?

Detay: Bilgisayarlara windows 10 kurup administrator hesabını aktif edip şifre giriyorum sonrasında kullanıcının admin  yetkisini kaldırıyorum. Bazı bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor. (Yani program ekle kaldıra, servislere, saat işlemlerine, bilgisayarı yönete...vb girmek gerekince şifre soruyor ve admin şifresini girerek müdahalede bulunuyorum.)

Bazı bilgisayarlarda windows 10 kurulumundan sonra birkaç gün sonra standart=kısıtlı kullanıcıda admin yetkisi gerektiren işlemler yapmak isteyince şifre sormuyor yetkiniz yok diyor veya bilgisayarı yönete gireceğim şifre sormuyor direk açıyor herhangi bir şey yapıp onaylamak isteyince yetkiniz yok diyor. Ben şifre sormasını ve şifreyi girerek her türlü işlemi bilgi işlem olarak yapmak istiyorum. Normalde soruyor bazı bilgisayarlarda yeni kurulmasına rağmen bir kaç gün sonra sormamaya başlıyor.

Domaine bağlı olmayan bilgisayarlar için soruyorum gerçi domaine bağlı bilgisayarlarda zaman zaman aynı sorunu yapıyor. Benim için asıl önemli olan domaine bağlı olmayan bilgisayarlar.

 

Bu konu 2 sene önce osman TANRIVERDI tarafından düzenlendi
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 27/01/2021 20:56

Taner KINI
(@tanerk)
Üye

Merhaba;

Denetim masası > Kullanıcı hesaplarında kullanıcı hesabı denetimi ayarları bölümündeki ayarı varsayılana (3. kademe) getirin. En altta olduğu zaman dediğiniz gibi hata verip parola sormuyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 09:58

osman TANRIVERDI
(@osmantanriverdi)
Üye

Dün yabancı birkaç forumda da aynısı yazıyordu denedim olmamıştı (büyük ihtimalle bir noktayı atladım herhalde) . Şimdi bilgisayarı açınca düzelmiş gözüküyor.

Bilgilendirme için çok çok tşk.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 28/01/2021 12:54

Taner KINI
(@tanerk)
Üye

@osmantanriverdi

Rica ederim. Uyguladıktan sonra restart gerekebiliyor. Belki o yüzden çalışmamış da olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 15:05

Paylaş: