Forum

Network Üzerinden v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Network Üzerinden veya manuel olarak Farklı marka ve sistem ozelliklerine tek İmaj yükleme Hk

5 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,660 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Yapımda 45 adet bilgisayar var.Bu Bilgisayarlar Farklı marka ve ozelliklerde Hp,Dell,Asus gibi bu yapıda Bu 45 bilgisayara aynı anda  5 adet olsada olur Windows 10_2004 son isoyu Uzaktan yükleme yapma gibi bir şey mumkun mu ? Özel Programların yüklenmesine daha sonra ilgili bilgisayar üzerinden devam edebilirim.Veya x marka ve ozellikte olan Bir Bilgisayarda Tüm İmajı hazırlayıp y marka ve özelliklerdeki  bir bilgisayar x markasının imajını sorunsuz olarak driver sorunu olmadan atabilirmiyim ? Boyle birşey mumkun mu ? Cok şey mi istiyorum ? Umarım anlatabilmişimdir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/07/2020 16:40

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

https://www.acronis.com/en-us/business/enterprise-solutions/image-deployment/  

Veya alternatif clonezilla olabilir. PXE ile ilgili daha önce forumda tartışmalar olmuştu bir bakın işinizi görecektir.

Gönderildi : 08/07/2020 17:16

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Forumda bu konu çok konuşuldu uzun anlatımlarımız da var. Evet çok şey istiyorsunuz 🙂 Teorik olarak yapılabilir ancak uygulama olarak yapamazsınız farklı donanımlarda mimariler kaynaklı sorunsuz yürümüyor. Bu Apple-Macos, OEM-Microsoft-Android ile mukayesesinde ki aynı gerçeklik mantığındadır. 
O yüzden acronis'in universal restore uygulamasının dahi başarılı olamadığı farklı entegrasyon durumları olur elimizde mecburen farklı image'lar tutuyoruz.
Uzak nokta restore'u ise yapabilirsiniz örneğin acronis'in kurumsal uygun ölçek lisansını alırsanız consolu üzerinden örneğin iso'u ile başarıyla boot edilmiş ve ethernet'i gören tüm cihazlara image restore yapabilirsiniz. Clonezilla gibi araçlarda da bu yetenek daha düşük destek seviyesiyle var. 15-20 yıl önce de biz bu işlemi ghost enterprise ile yapabiliyorduk yani eskiden beri olan kimi zaman problemli birşey. Tamamen farklı mantıkta microsoft tarafında ki image deploy makalelerini de inceleyebilirsiniz.
Burada ki başarım etksisi image boyutlarınız ve network altyapınız verimliliği üzerinedir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/07/2020 17:48

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Benim tavsiyem yapı küçük gibi görünsede ileride büyüme olasılığını düşünerek SCCM ile devam etmeniz yönündedir. Farklı donanımları imajın içine donanım eklemeden seçimli ekrandan kurma, uygulamaları ve diğer yüzlerce bileşeni seçmeli kurarak tek OS imajını SCCM ile deploy edebilirsiniz.

Gönderildi : 08/07/2020 17:55

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirmeler icin herkese teşekkürler.Tercihimi Acronis Snap  Deploy'dan yana kullandım ortama kurdum.Testleri yapacağım.

Gönderildi : 10/07/2020 13:57

Paylaş: