Forum

Windows 10 LTSB 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 LTSB 2016 mı Windows 10 PRO 2004 Versiyon mu ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
6,648 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar , Yapımda internet ortamına bağlı olmayan 45 civarı bilgisayar 40 Windows 7 SP1 bunları Windows 10 gecirmek istiyorum. MSMG ToolKit v10.1 Aracılığı ile Windows 10 Pro 2004 Gereksiz xbox game magaza store vs gibi programları remove edip Daha temiz bir Windows 10 Pro 2004 iso oluşuturup mu Update yapsam ? Yoksa Direk Windows 10 Enterprise 2016 LTSB yüklesem ? Sizce Cok fark eder mi ? Karar veremedim. Lisans sorunum Yok sadece Windows 10 Pro yüklediğimde cok fazla gereksiz oyun ve bir sürü sey geliyor.Acıkcası Kurumlarda Standart Masaüstü Kullanıcılarına Windows 10'un hangi sürümü yükleniyor genelde.Bir kullanıcım uzun zamandır Windows 10 LTSB 2016 kullanıyor.Herhangi bir sorun yok.Windows LTSB 2016'da calısmayan Spesifik bir program var mı ? Güvenlik Anlamında LTSB Windows 10 Pro 2004 ile arasında fark var mı ? 

Teşekkürler

Kullanılan Programlar ağırlıklı olarak ;

Matlab

Solidworks

Office Yazılımları 

Sourcetree

Symantec Virus 14 

Comsol

Git

vb bir suru benzer program.

Bu konu 4 yıl önce Alper Aykut tarafından düzenlendi

Gönderildi : 10/07/2020 13:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/long-term-servicing-branch-ltsb-long-term-servicing-channel-ltsc-semi-annual-channel-sac-current-branch-cb-ve-current-branch-for-business-cbb-kavramlari/

Bu çok değişkenli bir konu, cevaplar gelecektir bir taraftan da deneyerek görmelisiniz. Es geçilen 1. belirleyici nokta elinizdeki donanımların seviyesidir o yüzden denemeler yapmalısınız. Örneğin hafif isteyipte eski donanımlarda, yeni kernel güncelleştirmelerini içermediğinden LTSB ile daha yavaş sonuç alan yada öyle hissedilen örnekler yaşanıyor. Örneğin ileride 365 servislerine geçilecekse Pro veya LTSC uygulamak gerekli. Çok uzun denemeler yapmadım ama bana göre LTSB, her şekilde desktop experiences ihtiyaçları olan aktif user cihazlarına uygun değil daha çok sanayi tipi sabit noktaları karşılamak içindir. Uzun süredir kullananlardan dinlemek lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 14:44

Paylaş: