Xp'de Isass.exe uyg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp'de Isass.exe uygulama hatası  

RSS
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

Merhaba Arkadaşlar;

Xp'de makine açılırken uygulama hatası başlığı altında Isass.exe doğru başlatılamadı diyor.Tamam'a bastığımda makine öylece kalıyorHerhangibi şey yok.Çalışmıyor yani makine.Görüntü yok klavye mouse yok.Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.

Saygılarımla;

Alıntı
Gönderildi : 01/05/2009 14:37
 Anonim

Merhaba,

Bilgisayarınıza Sasser Virusu bulaşmış.Güncel olan herhangi bir Antivirus ve AntiSpy programı ile Safe Mode'da tarama yaparak problemi çözebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 14:41
Cemal POYRAZ
(@CemalPOYRAZ)
Üye

İlginiz için teşekkür ederim.Makineyi safe modda açamıyorum.Açarken F8'e basıyorum fakat sonuç alamadım.Safe modda aömanın başka bir yolu varmı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 14:49
 Anonim

F8 menüsü karşınıza gelmiyor mu?Her ne olursa olsun BIOS patlamadığı sürece bu menünün  açılması gerekir.Aksi halde disk'i alıp başka bir makinaya 2. disk olarak takıp gerekli taramaları yapabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 14:58
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Açılış esnasında shift tuşuna sürekli basılı tutmayı denermisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 16:41
Tolga Solmaz
(@TolgaSolmaz)
Üye

en kesin çözüm makinaya formatlamak ve bütün driver third party programları kurup imajını almak en sağlıklı çözüm budur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 18:56
Evren Yeniev
(@evrenyeniev)
Üye

Format'ı çözüm olarak en son kullanmayı daha doğru buluyorum. ERD commander tarzı yazılımlar ile sistem onarılabilir gibi geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 19:19
Tolga Solmaz
(@TolgaSolmaz)
Üye

[quote user="KheLL"]Format'ı çözüm olarak en son kullanmayı daha doğru buluyorum. ERD commander tarzı yazılımlar ile sistem onarılabilir gibi geliyor.
[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 19:41
Tolga Solmaz
(@TolgaSolmaz)
Üye

[quote user="KheLL"]Format'ı çözüm olarak en son kullanmayı daha doğru buluyorum. ERD commander tarzı yazılımlar ile sistem onarılabilir gibi geliyor.
[/quote]

Kesinlikle öyle ama genede bir süre sonra gene bu sorun ortaya çıkma ihtimali de söz konusu . Sizin de dediğiniz gibi ERD Commander veya ona benzer boot cdleri ile onarılma işlemi yapılabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 19:43
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Cemal POYRAZ"]İlginiz için teşekkür ederim.Makineyi safe modda açamıyorum.Açarken F8'e basıyorum fakat sonuç alamadım.Safe modda aömanın başka bir yolu varmı.[/quote]

Son durum nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 19:57
Tolga Solmaz
(@TolgaSolmaz)
Üye

ankart modeliniz hakkında bir bilginiz var mı anakartlar üstündeki bioslara göre değişiyor bazılarında f2 bazılarında delete bazılarında f9 tek tek bütün function tuşlarını denediniz mi acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2009 20:00
onur_cikit
(@onur_cikit)
Üye

F8 ile açamama sebebiniz acaba usb klavye olabilirmi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2009 00:31
Paylaş: