Forum

Taşına Bilir Disk v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Taşına Bilir Disk ve Flaş bellek erişim hatası

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam

Çok ilginç bir sorunla karşılaştım şöyleki

pc takılan Usb taşınabilir disk yada usb bellekleri pc görüyor fakat içerisine girmeye çalışıldığında aldığım hata şu şekilde

"BİR TEK SİSTEM İÇİNDE SAKLANABİLECEK EN FAZLA SAYIDA SIR SAYASI AŞILDI" EVET ALDIĞIM HATA BU ŞEKİLDE

NE  OLABİLİR ARDAŞLAR SİZCE ?

Gönderildi : 01/05/2009 13:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Disk'i makina görüyor değil mi?Yani bir drive letter atıyor.Start Run'dan drive letter'ı yazınca erişebiliyormusunuz?Veya sağ klik open deyince aşılıyor mu?

Büyük ihtimalle bir Autorun virüsu bulaşmış olabilir.Bu arada hata mesajıda bir garipmiş...:)

Gönderildi : 01/05/2009 13:46

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet görüyor driver atanıyor sağ klik open olmuyor hayır autorun değil eminim çok ilginç

Gönderildi : 01/05/2009 15:11

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba bilgisayarınızı guvenli moda acıp taşınabilir disklerie erişemeyi denedinizmi.Veya 3. party bir disk programı kullanyormusunuz pc de

Gönderildi : 01/05/2009 15:44

(@Anonim)

evet görüyor driver atanıyor sağ klik open olmuyor hayır autorun değil eminim çok ilginç

Peki run,çalıştır satırına bu drive letter'ı yazarak erişim sağlıyabiliyormusunuz.

Gönderildi : 01/05/2009 16:01

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hayır  çalıştırdan açmayı denemedim. disk yönetiminde baktığımda disk de hiç bölümlenmemiş gibi görülüyor, fakat böle bir sorun yok çünkü disk çalışıyor başka pclerde içeriğini görebiliyorum.

Gönderildi : 01/05/2009 16:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Local policy uygulanmış olabilri. Komut satırına rsop.msc yazıp kontrol edermsiniz.

Gönderildi : 01/05/2009 16:45

(@Anonim)

Hayır  çalıştırdan açmayı denemedim. disk yönetiminde baktığımda disk de hiç bölümlenmemiş gibi görülüyor, fakat böle bir sorun yok çünkü disk çalışıyor başka pclerde içeriğini görebiliyorum.

Eğer başka pc'lerden erişim sağlanabiliyorsa disk'de herhangi bir problem yok demektir.O zaman baktığınız makinada bir sıkıntı var.

Gönderildi : 01/05/2009 19:20

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yeniden yüklemek zorunda kaldım sistemi ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 02/05/2009 18:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 02/05/2009 23:28

Paylaş: