Taşına Bilir Disk v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Taşına Bilir Disk ve Flaş bellek erişim hatası  

RSS
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Selam

Çok ilginç bir sorunla karşılaştım şöyleki

pc takılan Usb taşınabilir disk yada usb bellekleri pc görüyor fakat içerisine girmeye çalışıldığında aldığım hata şu şekilde

"BİR TEK SİSTEM İÇİNDE SAKLANABİLECEK EN FAZLA SAYIDA SIR SAYASI AŞILDI" EVET ALDIĞIM HATA BU ŞEKİLDE

NE  OLABİLİR ARDAŞLAR SİZCE ?

Alıntı
Gönderildi : 01/05/2009 13:28
 Anonim

Merhaba,

Disk'i makina görüyor değil mi?Yani bir drive letter atıyor.Start Run'dan drive letter'ı yazınca erişebiliyormusunuz?Veya sağ klik open deyince aşılıyor mu?

Büyük ihtimalle bir Autorun virüsu bulaşmış olabilir.Bu arada hata mesajıda bir garipmiş...:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 13:46
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

evet görüyor driver atanıyor sağ klik open olmuyor hayır autorun değil eminim çok ilginç

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 15:11
Eyup HAMAMCI
(@EyupHAMAMCI)
Üye

Merhaba bilgisayarınızı guvenli moda acıp taşınabilir disklerie erişemeyi denedinizmi.Veya 3. party bir disk programı kullanyormusunuz pc de

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 15:44
 Anonim

[quote user="Mirac ATMİŞ"]evet görüyor driver atanıyor sağ klik open olmuyor hayır autorun değil eminim çok ilginç[/quote]

Peki run,çalıştır satırına bu drive letter'ı yazarak erişim sağlıyabiliyormusunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 16:01
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Hayır  çalıştırdan açmayı denemedim. disk yönetiminde baktığımda disk de hiç bölümlenmemiş gibi görülüyor, fakat böle bir sorun yok çünkü disk çalışıyor başka pclerde içeriğini görebiliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 16:09
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Local policy uygulanmış olabilri. Komut satırına rsop.msc yazıp kontrol edermsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 16:45
 Anonim

[quote user="Mirac ATMİŞ"]Hayır  çalıştırdan açmayı denemedim. disk yönetiminde baktığımda disk de hiç bölümlenmemiş gibi görülüyor, fakat böle bir sorun yok çünkü disk çalışıyor başka pclerde içeriğini görebiliyorum.[/quote]

Eğer başka pc'lerden erişim sağlanabiliyorsa disk'de herhangi bir problem yok demektir.O zaman baktığınız makinada bir sıkıntı var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2009 19:20
miracatmis
(@miracatmis)
Üye

Yeniden yüklemek zorunda kaldım sistemi ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2009 18:42
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Geri bildirim için teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2009 23:28
Paylaş: