Forum

Vista'da data kurta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista'da data kurtarma

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba;

Bir kaç gün önce Toshiba marka notebook'umu formatlamam gerekti.Kurulumu kurtarma dvd'si il yaptım.Fakat makineyi açtığımda gördüğüm tablo karşısında şok oldum.Kurulum tüm diske format atmıştı.Sebebini anlayabilmiş değilim.Sonuç itibari ile D bölümündeki dosyaları kurtarmam gerekiyor.Formatla silinen dosyaları kurtarma ile iligli bilgi verip sorunumu çözmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 01/05/2009 14:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Benim bizzat denediğim Windows Vista Data Recovery 3.0.1.5 programını kullanabilirsiniz.Ek olarak aşağıdaki linkde işe yarıyabilir.

http://www.active-undelete.com/

Gönderildi : 01/05/2009 15:05

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Notebooklar ilk kurulumda tek bölüm disk olarak geliyo.Sanırım recobery dvd side öyle hazırlanmış.Acaba doğrumu düşünüyorum.

Gönderildi : 06/05/2009 01:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Recovery cdleri genellikel üretici firmalar tarafından tek partition olarak gelmektedir. Bu nedenle recovery cd ile geri yüklediğimiz de de tek partition görmekteyiz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2009 02:52

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member

Teşekkürler Uğur hocam.

Gönderildi : 08/05/2009 21:29

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Toshiba'lar Çift Part. geliyor. Rec. ederken, ayarlarına net üzerinden baksaydın iyi olurdu.

Dosya kurtarma olarak : Recovery My Files programı güzel, Easy Recovery Professional'da deneyebilirsin.

Gönderildi : 09/05/2009 00:15

(@ugurdemir)
Illustrious Member

sn. onurr rica ederim. sn. Cemal Poyraz sorununuzla alakalı son durum nedir?

Gönderildi : 09/05/2009 01:25

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recoveri my files ve easy recovery programları dahil denediğim hemen her programda aynı sonuçla karşılaştım.Bir dünya dosyanın içerisinde parça parça 3-5 dosya var kurtarılabilen.İstyediğim sonucun 1/1000'i gibi bir sonuç bu.Başka bir yol bilen yada nasıl yapmam gerektiğin bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 11/05/2009 13:18

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Bu işlemi notebook diks üzerine yapıyorsanız her seferinde program kurup tartıp eskileri geri almanız disk üzerindeki sektörlere bilgi yazmanız anlamına gelir.Disk recovery programları %100 datayı geri alcak diye bir kural yada kaide yoktur.Ancak herhangi bir durumda diski söküp farklı bir makineye takıp ( notebook disklerini normal pcler takmak için converter kullanabilrsiniz ) recovery işlemni başlatıp diğer dikse bilgileri almanız tavsiye edilir.

Kolay gelsin

Gönderildi : 11/05/2009 17:15

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Diski farklı bir makineye takarak tarama yapsam şu an bulduğundan daha falzasınımı bulacağını söylüyorsunuz.Eğer öyleyse sorun değil yaparım.Fakat dediğim gibi farklı bir sonuç doğururmu emin değilim.Yinede teşekkürler.Deneyeceğim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 11/05/2009 19:45

(@CemalPOYRAZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

D,ski farklı makinede deneme girişimide sonuç vermedi.Sanırım yapacak bir şey kalmadı.Sonuç itibari ile formattan sonra data kurtarma işi yaş.En iyisi yanlışlıkla bile olsa format atmamak yada güncel yedekleri almak.Teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Gönderildi : 12/05/2009 11:35

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Başka bir pc ye 2 nci disk olarak bağlayıp GetDataBack Data Recovery programı  ile denermisiniz. Çok sonuçlar alabileceğinize inanıyorum.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 12/05/2009 12:07

Paylaş: