Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

yazıcı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar şöyle bir sıkıntı var acaba sizin kullandığınız yada müşterilerinizin kullandığı şöyle bir program herkes ÇEK i bilir ÇEK in biraz daha büyük ebatlarında senet var bu senetlere bir programla işte müsterilerin bilgilerini girip yazdırmak istiyoruz nokta vuruşlu bir yazıcı ile kullandıüımız yazıcı epson yazıcı yeni modellerden nokta vuruşlu bildiğiniz kullanışlı bir program var mı arkadaşlar.

Gönderildi : 29/04/2009 22:54

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Nokta vuruşlu her yazıcı işinizi görür, çünkü konu yazıcıyla bağlantılı değil.

(Fakat sizin sorunuzda Türkçe dil bilgisi kuralları çok iyi kullanıldığından dolayı pek bir şey anlayamadım, bu nedenle her iki açıklamayı da yapacağım.)

Panasonic ekonomiktir ama yavaş yazar.

OKI pahalıdır ama çok hızlı yazar. Bunlar bilgi için.

Ama konu yazıcı ile ilgili değil demiştim, her ticari paket programı üzerinde form tasarımları (çek, senet vb. evraklar için) sıfırdan oluşturulabilir, yeniden düzenlenebilir. Form tasarımı program tarafından yapılır, yazıcı değiştirilirse elbette form üzerinde de ufak değişikliklere gidilir.

Nebim, Mikro, Logo, Likon ve Eta gibi tüm programları kullanabilirsiniz.

Umarım yanlış anlamamışımdır?

Gönderildi : 29/04/2009 23:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

benim anlatmak istediğim hangi yazıcı değil yazılım gerekli Cek ebatlarında senedi yazdırmak bunun için de bir yazlıma ihtiyacım var kısacası

Gönderildi : 30/04/2009 01:27

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Tamam işte ben de onu diyorum 🙂 Yukarıdaki programları bu nedenle yazdım, ama siz halen program soruyorsunuz, bunu anlayamadım ?

Gönderildi : 30/04/2009 01:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ben ücretsiz bir program aradığımdan soruyorum o programları bende biliyorum zaten

Gönderildi : 30/04/2009 17:21

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Merhaba, 

Bu durumda "Soru Nasıl Sorulmalıdır" bölümünü okumanızı rica ediyoruz: http://www.cozumpark.com/forums/thread/654.aspx

Çünkü, "ücretsiz program" arayışı içinde olduğunuz bilgisi yer almıyordu.

Yok yere 2 post attım, yani zaman harcadım, sizde okuyarak zaman harcadınız. Diğer üyelerde fazladan okuyarak kendi zamanlarını harcadılar.

Ayrıca konu yok yere uzamış oldu...

Bu detaylar belki "küçük" gelebilir sizin için, ama bizim için "ilkedir."

Son sorunuza cevap olarak ise, yıllarca Ticari paket programlar sektöründe yer aldım, bu tür ücretsiz bir program görmedim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/04/2009 23:14

(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Merhaba;

Senedin boyutlarını belirlersin.Word'de yada Excel'de yada benzer programda senin bilgi gireceğin yerleri belirlersin ve bunu kaydedersin.Sonra yazıcılar bölümünde özlliklerde kağıt boyutlarında bir form oluşturursun.Bilgileri kaydettiğin dosyada girdikten sonra senedi koyarsın yazıcıya oluşturduğun formu seçer yazarsın.Bu şekilde bir yöntem kullanabilirsin aslında.Tıpkı ticari paket programlarından fatura yazdırmak gibi.

Umarım yardımcı olur bu yöntem size.Kolay Gelsin 

Gönderildi : 02/05/2009 12:43

Paylaş: