Forum

uzmanlık sorusu xp ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzmanlık sorusu xp ağ paylaşım sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@volkanyasar)
Gönderiler: 107
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba windows xp üzerinde paylaşıma açık olan dosyalar var bunlar ağ üzerinden windows7 olan bilgisayardan girildiğinde xp tarafındaki kulanıcı adı ve şifre yazılmasına ragmen kabul etmiyor yıllardır sorunsuz bi şekilde kullanılan paylaşım bügün böyle bir sorunla karşılaştım işin ilginç olanı ağ üzerinde xp yada server 2003 olan pc üzerinden girebiliyorum paylaşıma sorunsuz bir şekilde 

windows xp paylaşıma için basit dosya paylaşımını kaldırdım sistem geri yükleme yaptım farklı bir paylaşım adı verdim yeni paylaşım açtım ne yaptıysam olmadı daha önceden bu sorunla daha önce karşılaşan varmı.

Gönderildi : 16/09/2014 11:58

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şunu yazmayı unutmuşum sistem de domain yapısı falan kurulu değil workgroup bilgisayarın hepsi xp pro olan bilgisayar adı term1 diğer 3 tane bilgisayar windows 7 pro

windows 7 olan bilgisayarlar xp üzerinde ki paylaşıma erişemiyor

xp pro olan diğer 2 tane pc ve server 2003 olan pc sorunsuz bi şekilde erişebiliyor. 

Gönderildi : 16/09/2014 12:10

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu soruna cevap yazıcak kimse yokmu başına gelen çözüm bulan yada fikri olan ben bi çözümm biliyorum aslında en son çare olarak onu yapıcam format at kur sistemi baştan.

Gönderildi : 17/09/2014 03:52

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

kullanıcı adını aşağıdaki gibi denediniz mi?

makinaadı\kullanıcı adı

şifre

bide şunu deneyin

örneğin

winxp deki administrator ile win7 deki administrator şifrelerini aynı yapın

erişmeye çalıştığınızda şifreyi elle birkez yazın

pcadı\administrator

şeklinde sorun çıkarmaması gerekli

Gönderildi : 17/09/2014 04:37

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bunların hepsini denedim sorun windows 7 tarafında değil zaten xp tarafında fakat anlamadığın ve çözemediğim nokta şu erişmeye çalıştığım xp pro kurulu olan bilgisayara 

başka bir xp kurulu pc üzerinden erişebiliyorum windows 7 windows 8 server 2008 kurulu pclerden erişemiyorum bunlar o xp tarafında olan pc nin paylaşımını hiç görmüyor esennettols ip tarama programı ile tarattırıp baktığım da paylaşım yok olarak görüyor.

diğer xp yüklü bilgisayarlar paylaşım kısmını gördüğü için erişim sağlanıyor bu sorunun çözümü için nette araştırma yaptım bi sonuç bulamadım. 

Gönderildi : 17/09/2014 14:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.windows7home.net/fix-windows-7-cant-access-windows-xp-share/

türkçe değil ama resimlerden anlaşılıyor sanırım 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 18/09/2014 19:07

Paylaş: