Forum

xp paylaşım sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp paylaşım sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

terminal olarak kullandıgım bi xp makinam var diğer client makinalara dosya payllaşmı yapıyordum

fakat bi kaç günden beri paylasım açılmıyor

paylaşım için yetkiniz olmadığını söylüyor

server olsa izinler den olur dicem ama xp makina

bügün herşeyine baktım

Everyone  paylaşımları acık o ağ üzerinden client makinalardan paylaşım yapıyorum sorunsuz paylaşım sağlıyot ama terminal de paylaşım yok

bu olayı format atmadan nasıl çözebilirim yardım ederseniz sevinirim

şimdiden yardımlarınız için tesekkurler iyi günler

Gönderildi : 19/08/2008 02:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

İşletim sisteminiz Xp Professionel ise bunun üzerinde de zaten izinler diye bir bölüm var. Bunu aktif etmek için Denetim Masası/Klasör Seçenekleri/ Görünüm / Basit dosya paylaşımı işaretini kaldırın böylelikle paylaşım yaptığınız klasörün güvenlik sekmesini aktif etmiş olursunuz. Buradan izinleri kontrol edin ve everyone izin verin. Daha sonra tekrar bast dosya paylaşımını işaretleyin ve paylaşım sekmesinden everyone iznini aktifleştirin.

Gönderildi : 19/08/2008 02:58

(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İşletim sisteminiz Xp Professionel ise bunun üzerinde de zaten izinler diye bir bölüm var. Bunu aktif etmek için Denetim Masası/Klasör Seçenekleri/ Görünüm / Basit dosya paylaşımı işaretini kaldırın böylelikle paylaşım yaptığınız klasörün güvenlik sekmesini aktif etmiş olursunuz. Buradan izinleri kontrol edin ve everyone izin verin. Daha sonra tekrar bast dosya paylaşımını işaretleyin ve paylaşım sekmesinden everyone iznini aktifleştirin.

o dediğiniz işlemlerin hepsini yaptım everyone izinleri aktif regedit kayıtlarından şüpheleniyorum yine de tsk ederim daha kurcalamam gerekyor 

Gönderildi : 19/08/2008 03:46

Paylaş: