Forum

Windows Xp ile Wind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp ile Windows Vista Arasında Dosya Paylaşım Sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@MuratDEMiR)
Gönderiler: 69
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Windows Xp Professional SP3 yüklü notebookumla(firewall,antivirüs fln yok) Windows Vista Home Premium yüklü notebookum arasında dosya paylaşımı yapıyorum ama pcler birbirlerine erişemiyorlar ağ yolu bulanamadı diye hata mesajı alıyorum. Paylaşımı verdiğim Xpye diğer xplerden bağlanarak erişebiliyorum.(Kullanıcı adı ve şifre girerek) ama vistadan erişemiyorum. Vistada Mcafee internet security yüklü. Pc yi ağda buluyor ama içine giremiyorum. Sorun ne olabilir?

Edit: Pcler aynı çalışma grubunda ve aynı ağ maskesine sahipler.

Gönderildi : 18/08/2008 23:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

windows vistada kullandığınız kullanıcı adı ve şifresini windows xp üzerindede oluşturun öyle deneyin. kullanıcı adı ve şifre aynı olacak.

bende de aynı sorun vardı o şekilde çözdüm çalışıyor şuan :)) eski teknik ama işe yarıyor...

Gönderildi : 18/08/2008 23:04

(@MuratDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin bey teşekkür ediyorum cevabınız için maalesef olmadı...

Xp de oluşturdum oturum açtım ama yine aynı hata mesajını almaya devam ediyorum...

Gönderildi : 18/08/2008 23:10

(@MuratDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu buldum galiba 🙂

Bence biraz saçma ama iki pc de kablosuz olarak ağa bağlı olduğu için birbirleriyle dosya paylaşamıyorlardı

Şimdi birisini switche bağladım ve sorun çözüldü 🙂

İyi akşamlar...

Gönderildi : 18/08/2008 23:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Geri bildiriminiz için Teşekkür ederiz

Geçmiş olsun ..

Gönderildi : 18/08/2008 23:58

(@MuratDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim...

Gönderildi : 19/08/2008 00:07

(@MuratDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

windows vistada kullandığınız kullanıcı adı ve şifresini windows xp üzerindede oluşturun öyle deneyin. kullanıcı adı ve şifre aynı olacak.

bende de aynı sorun vardı o şekilde çözdüm çalışıyor şuan :)) eski teknik ama işe yarıyor...

Birinci sorun kablosuz olmasıymış ama az önce fark ettim ki; Önceden oluşturduğum kullanıcıyı kaldırınca paylaşım kesildi. Tekrar kullanıcı adı ve şifresini verince paylaşım devam etti.

Bunu bildirmemin sebebi başka arkadaşlarda aynı sorunla karşılaşırlarsa göz önünde bulundursunlar.

Mümin Beye tekrar teşekkürler 😉

Gönderildi : 19/08/2008 01:59

Paylaş: