Forum

Windows 8 .Net Fram...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 8 .Net Framework 3.5 sorunu [Çözüm]

23 Yazılar
17 Üyeler
0 Likes
11.8 K Görüntüleme
(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Direkt cd path gostererek asagıdaki komutla denedim diğer metodlarla % 60.4 de hata verıyordu sımdı oldu 

DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:f:\sources\sxs

Bu komut bende de çalıştı.

Gönderildi : 25/03/2016 19:49

(@EminKaplan)
Gönderiler: 1
New Member

Windows 10 Enterprise'da da çalışıyor. Teşekkürler... 

Gönderildi : 13/05/2016 12:18

(@Muratisman)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Bu sorun genel olarak çözülmedi mi acaba? geri dönüş yapan arkadaşlara teşekkürler.

Command prompt ta hemen hemen tüm Windows 8 kullanıcıları eminim % 60-65 olunca "the dism log file can be found at c:\windows\logs\DISM\dism.log" hatası almışlardır. Aşağıda bahsettiğim yöntemle .Net Framework 3.5 versiyonunun başarılı yüklenmesi sağlanmaktadır. 

Yöntem: 

1- Regedit.exe çalıştır.

2- HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Policies\ Microsoft\ Windows\ WindowsUpdate\ AU  anahtarında  ‘UseWUServer’ DWORD değeri 0 olarak ayarla.

3- Yeniden başlat.

4- .Net Framework 3.5 online indir ve kur. 

Opsiyonel: 

5. Regedit.exe çalıştır.

6- HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Policies\ Microsoft\ Windows\ WindowsUpdate\ AU  anahtarında  ‘UseWUServer’ DWORD değerini 1' olarak ayarla. 

Teşekkürler

İlk yöntemi uyguladım ve uzun süredir yaşadığım problemi aştık. Teşekkürler. (İşletim Sistemi Windows 8.1 Pro)

Gönderildi : 20/10/2017 14:14

(@SerkanAslanAnkara)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba 

Windows 8 Single Language kullanıyorum. .Net 3.5 yüklemesinde söylediklerinizin tamamını yaptım. %66.6 da hata mesajı alıyorum.

Fakat regedit adımında WindowsUpdate\ AU bu alan sistemimde bulunmamakta. bunu manuel olarak oluşturmam mı gerekiyor.

Farklı çözümleriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

Serkan Aslan

Bu sorun genel olarak çözülmedi mi acaba? geri dönüş yapan arkadaşlara teşekkürler.

Command prompt ta hemen hemen tüm Windows 8 kullanıcıları eminim % 60-65 olunca "the dism log file can be found at c:\windows\logs\DISM\dism.log" hatası almışlardır. Aşağıda bahsettiğim yöntemle .Net Framework 3.5 versiyonunun başarılı yüklenmesi sağlanmaktadır. 

Yöntem: 

1- Regedit.exe çalıştır.

2- HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Policies\ Microsoft\ Windows\ WindowsUpdate\ AU  anahtarında  ‘UseWUServer’ DWORD değeri 0 olarak ayarla.

3- Yeniden başlat.

4- .Net Framework 3.5 online indir ve kur. 

Opsiyonel: 

5. Regedit.exe çalıştır.

6- HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Policies\ Microsoft\ Windows\ WindowsUpdate\ AU  anahtarında  ‘UseWUServer’ DWORD değerini 1' olarak ayarla. 

Teşekkürler

İlk yöntemi uyguladım ve uzun süredir yaşadığım problemi aştık. Teşekkürler. (İşletim Sistemi Windows 8.1 Pro)

Gönderildi : 26/01/2018 22:17

Sayfa 2 / 2
Paylaş: