Forum

XP Aktivasyon sonra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP Aktivasyon sonrası login sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
877 Görüntüleme
(@ErdalKocer)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgisayarıma SP2'li orjinal cdden xp pro kurulumu gerçekleştirdim. Elimde orjinal lisans anahtarı bulunmaktadır. Bu anahtar ile kurumulu tamamladıktan sonra oturum açma ekranı geldi ve etkileştirme yapmamı istedi. İnternet üzerinden etkinleştirmeyi yapamadım ve telefon ile etkinleştirme işlemini tamamladım. Etkinleştirme işlemini tamamladığım halde tekrar tekrar etkinleştirme yapmadan oturum açamayacağım uyarısını çıkartıyor ve tekrar etkinleştirme yapmayı denediğimde ise zaten etkinleştirildiğini belirtiyor. Güvenli modda oturum açabiliyorum. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 09/11/2012 17:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu işlemi admin hakka sahip bir hesaplamı yapıyorsunuz? Eğer öyle ise http://support.microsoft.com/kb/328874/tr buradaki metoda göre denermisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2012 20:13

(@ErdalKocer)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oturum bile açamıyorum. Bana 30 günlük aktivasyon süresini bir seçenek olarak bile sunmuyor. Format attıktan sonra ilk oturum açma ekranına geldiğinde etkinleştirme yapmadan oturum açamazsınız uyarısını veriyor. Ayrıca benim lisansım toplu lisans değil. Ben etkinleştirmeyi telefon ile yapmış olmama rağmen tekrar tekrar aynı uyarı ile karşılaşıyorum. Crackli bir cd den kurulum yapsaydım ya da oturum açmayı başarabilseydim internette çeşitli yöntemler mevcut ama ben tam olarak yaşadığım sorunla ilgili bir şey bulamadım ve daha fazla vakit kaybı olmaması açısından bilgisayara Win7 kurdum. Çözüm önerilerini deneyebileceğim bir makina kalmadı ortada 🙂 Teşekkürler yine de.

Gönderildi : 09/11/2012 20:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sorunu farklı yöntemle aşarak işinizi çözmüşsünüz ama bu gibi durumlarda Microsoft size yardımcı olacaktır. 0212 336 69 99 Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/11/2012 00:48

Paylaş: