Forum

client bilgisayarda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

client bilgisayarda win2003 serverda yaptığım gpo ayarları etkin olmuyor????

27 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
725 Görüntüleme
(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Sinan hocama ek olarak sanırım kullanıcıyı domain e aldıktan sonra yüksek ihtimalle domain e değil localden logon oldunuz logon ekranında domain ismini seçtiğinize emin olun.

Gönderildi : 05/08/2008 15:00

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm sinan bey senide baya yordum kusura bakma ,,,,

pc domainden çıkardım tekrar domaine akttım ama halen polisy etkin olmadı ...peki yarattığım lab kullanıcısı domain user buraya

üyelikler kısmından başka haklarda versem mesala user domain computer falan...bunlar ne olur...ben sadece default geldiği için üyelik kısmına dokunmamıştım...

tşk.

Gönderildi : 05/08/2008 15:10

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm alper bey evet onada dikkat ediyorum domaine login oluyorum local'e değil..

Gönderildi : 05/08/2008 15:11

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar birde server türkçe ..kullanıcı pc de türkçe,, acaba bu bir türkçe yazımlım hatasından olabilirmi??

onun yerine ingilizce yükleseydim dahamı sağlıklı olurdu...yoksa sil baştan server engilizcemi yüklesem???

tşk...

Gönderildi : 05/08/2008 15:23

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba ondan olamaz bu şekilde kullanan sayısız yer var şöyle birşe yapabilirmisiniz DC yani domain controller isminizi ve client bilgisayardan başlat çalıştır a cmd yazarak gelen ekranda set L yazarak çıkan sonucu buraya yazabilirmisiniz . Ve OU ya yazdığınız policy domain policy tarafından eziliyor olabilir OU üzerinde block policy inheritance i seçerek deneyiniz kolay gelsin.

Gönderildi : 05/08/2008 15:27

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm alper bey..

serverda yazdım sonuç LOGONSERVER=\\MOON , yani benim server adıda moon..clientdada aynısı çıktı..

OU daki polisy de..block policy inheritance işaretlemiştim daha önce..

tşk..

Gönderildi : 05/08/2008 15:52

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

acaba serverdan her şeyi kaldırp yenidenmi kursam önce dns kaldıratım sonra activedirecttory kurup sonra kullanıcıyı ekleyip tekrar GPO  yükleyim...sanırım başka çare kalmadı...her şeyi yüklerken DNS ayarlarını ellemi yapayım yoksa onu activedirectymi bırakayım...??

tşk.

Gönderildi : 05/08/2008 18:15

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Olası çözümler soylenmiş. gözden kaçırdığınız bir şey olmalı.. OU için de kullanıcı varsa ve bu OU için policy yaptıysanız. Client bilgisayar Domaine dahil ise. OU içindeki kullanıcı ile giriş yapıyorsanız policy leri yemesi gerekmektedir.

bunların dışında

1. policy yi deactive etmiş olabilirmisiniz..
  2. policy içindeki yapılan değişiklikler değiştirdiğiniz gibi duruyormu.
  3. Cliente login olduğunuz kullanıcı ile OU içindeki kullanıcı aynımı
  4. serverde gpupdate /force komutun yapıp sonrasında clienti yeniden başlatmayı denedınız mı

Aklıma şimdilik bunlar geliyor.. 

İYi çalışmalar.. 

Gönderildi : 08/08/2008 13:41

Sayfa 2 / 2
Paylaş: