Forum

windows xp client y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp client yazılım ilkesi hatası

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar domain admin yetkisine sahip bir clientda bir driver kurmaya çalıştığımda kurulumun bir bölümünde bu uygulama yazılım ilkesi tarafından engellenmiş şeklinde bir hata veriyor  bunu neden yapabilir acaba herhangi bir policy'de yok...

Gönderildi : 04/08/2008 16:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  Aldığınız hata tam olarak nedir ???

local administrator ile denediğiniz de netice nedir ??

Gönderildi : 04/08/2008 16:43

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Kullanıcıya local admin grubuna ekledikten sonra kurulumu tekrar dener misiniz.

Localde yetki sahibi olmayan, domainde yetki sahibi bile olsa birçok işlemi yapamaz..

Kolay Gelsin... 

merhaba arkadaşlar domain admin yetkisine sahip bir clientda bir driver kurmaya çalıştığımda kurulumun bir bölümünde bu uygulama yazılım ilkesi tarafından engellenmiş şeklinde bir hata veriyor  bunu neden yapabilir acaba herhangi bir policy'de yok...

Gönderildi : 05/08/2008 12:05

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

localde admin eklemek derken nasıl diyorsunuz anlamadım makinayı domainde admin hakkı localindede administrator kullanıcısıyla giriş yapabiliyor...

local administrator olarak oturum açtığımda hatayla karşılaşmıyorum ama domain adminken giremiyorum uygulayacağım yolu çizerseniz çok memnun olurum...

Gönderildi : 05/08/2008 14:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

domain admin ken giremiyorum derken nereye ve neye giremiyorsunuz ???

saat ve tarih ayarları doğrumudur ??

Gönderildi : 05/08/2008 14:16

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Özgür Beye ek olarak security haklarını kontrol etmenizde fayda var.

Gönderildi : 05/08/2008 14:20

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

pardon yanlış yazmışım daha önce belirttiğim gibi domain adminken bir yazılım kurarken yazılım ilkesi hatası  veriyor şu şekilde sistem yöneticisi bu yüklemeyi engelleyecek ilkeler atamış olarak  local administrator hesabııyla problemsiz kuruyorum...

eren bey şöyle demiş anlamadım

Merhaba,

Kullanıcıya local admin grubuna ekledikten sonra kurulumu tekrar dener misiniz.

Localde yetki sahibi olmayan, domainde yetki sahibi bile olsa birçok işlemi yapamaz..

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 05/08/2008 14:22

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Burada anlamadığınız local admin gurubuna kullanıcıyı nasıl dahil edeceğiniz mi yoksa "Localde yetki sahibi olmayan, domainde yetki sahibi bile olsa birçok işlemi yapamaz.." kısmı mı?

Gönderildi : 05/08/2008 14:40

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Merhaba,

Siz şimdi domainde olan bir bilgisayara,  domain admin yetkisine sahip bir kullanıcı ile program kurmaya çalışıyorsunuz ve hata alıyorsunuz değil mi?

Bilgisayarı local administrator ile açıp.Bilgisayarım sağ tuş yönet (manage) dedikten sonra.Local users and groups altındaki gruplara tıklayın.Sağ taraftaki "administrators" üzerine sağ tuş "add" deyip  kurulumu yapmaya çalışıp hata aldığınız kullanıcıyı buraya ekleyiniz.Sonra domainde bu kullanıcı ile join olup kurulumu tekrar deneyiniz.

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 05/08/2008 14:41

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler eren bey...

Gönderildi : 05/08/2008 18:15

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Rica ederim.Çözüldü mü? 🙂

Gönderildi : 05/08/2008 18:30

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Unutulmaması gereken local admin yetkisi verdiğiniz kullanıcı PC de her şeyi yapabilir.

Gönderildi : 05/08/2008 18:31

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Evet Sinan Bey'in dediği gibi kullanıcı full yetkiye sahip olur.Ama Denver kullanıcıya Domain yetkisi verdiğine göre local admin yetkiside verebilecek durumda 🙂

Programı yükledikten sonra bu yetkiyi alabilir veya o kullanıcıyı Power Users grubuna üye yaparak yetkilerini biraz daha kısıtlamış olursunuz.

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 05/08/2008 18:36

Paylaş: