Forum

win 7 fax server ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 fax server kurma problemi

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar win xp kurulu makinelerden fax servera bağlanıp fax alıp gönderebiliyorum ve win 7 yüklü bilgisayarda da sıkıntı yok

ama bir win 7 li makina da fax ve tarama ekranında fax hesabı oluşturmaya çalıştığım da  "BU İŞLEMİ TAMAMLAMAK İÇİN GÜVENLİK İZİNLERİNİZ YOK. DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN FAX YÖNETİCİNİZE BAŞVURUN" uyarısı alıyorum fax server üzerindeki yazıcıya evervone full yetki verdim ama sanırsam sorun ondan kaynaklı değil yardımcı olursanız çok sevinirim.

windows server 2003 de kurulu ve zyxel fax modem var  domain kurulu 

sıkıntılı olan  makina domainde değil

Gönderildi : 21/02/2012 21:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu windows xp makine domainde olup 7 makinesi domainde olmadığı için muhtemel sorun yaşıyorsunuz. Makineyi domain' e aldıktan sonra denermisiniz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2012 01:33

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

O makinanın işletim sistemi win7 home basic olduğu için domaine alamıyorum ve müşterimde format atılmasını istemiyor 🙁

Gönderildi : 23/02/2012 17:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman müşterinize, domain desteği olmayan bir işletim sistemi ile domain kaynaklarının kullanılamayacağını söylemeniz gerekli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2012 17:34

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki hakan bey bi  daha deneyeyim  ama müşteri daha önce oluyor falan diyor 🙂

Gönderildi : 24/02/2012 12:58

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm aşağıdaki yaptığım şekilde

• );background-attachment: initial;background-color: initial;line-height: 17px;background-position: 20px 5px;background-repeat: no-repeat no-repeat">Bağlantıyı kuramadığınız Windows7 bilgisayardan Başlat - Çalıştır Regedit enter
  • );background-attachment: initial;background-color: initial;line-height: 17px;background-position: 20px 5px;background-repeat: no-repeat no-repeat">HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa bölümüne kadar gidin
  • );background-attachment: initial;background-color: initial;line-height: 17px;background-position: 20px 5px;background-repeat: no-repeat no-repeat">Sağ bölümde boş bir yerde sağ tuş yapın Yeni seçeneğinden DWORD (32 Bit) değeri' ni seçin
  • );background-attachment: initial;background-color: initial;line-height: 17px;background-position: 20px 5px;background-repeat: no-repeat no-repeat">Boş kutucuğa LmCompatibilityLevel yazın değer olarak verin.
  • );background-attachment: initial;background-color: initial;line-height: 17px;background-position: 20px 5px;background-repeat: no-repeat no-repeat">Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Gönderildi : 24/02/2012 14:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

sorunu çözdüm aşağıdaki yaptığım şekilde

• Bağlantıyı kuramadığınız Windows7 bilgisayardan Başlat - Çalıştır Regedit enter
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa bölümüne kadar gidin
  • Sağ bölümde boş bir yerde sağ tuş yapın Yeni seçeneğinden DWORD (32 Bit) değeri' ni seçin
  • Boş kutucuğa LmCompatibilityLevel yazın değer olarak verin.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler, bir önceki cevabım içinde kusura bakmayın, malum kobi ve sorunları ile uğraşmayalı çok oldu ve insan bir şekilde herşeyin kurumsal çözümünü arıyor, lisans alınması vs vs.

Ancak sizde müşterinize elinizdeki imkanlar ile çözüm üretmek zorundasınız 🙂

Gönderildi : 24/02/2012 18:55

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet sizde haklısınız bizde müşterilermizde lisanslı olması isteniyoruz ve onlar bilgisayar alırken bize sormuyorlar ve sonuçta farklı lisanslar alıyorlar bende çözüm üretmek zorundaydım... ilgilenmeniz bile yeterli

Gönderildi : 24/02/2012 22:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anlayışınız için teşekkürler.

Gönderildi : 24/02/2012 23:47

Paylaş: