Forum

Gizli okundu bilgis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gizli okundu bilgisi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,392 Görüntüleme
(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Outlook'da gönderilen mailler de gizli okundu bilgisi istemek mümkün mü ? Bi kaç yerde duydum.Karşı taraf maili okuduğunda size mailin okunduğuna dair bildirim geliyor karşı tarafın bilgisi olmadan.

Gönderildi : 21/02/2012 11:27

(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

ASP kodlarını araştırmanı tavsiye ederim.

Set Mesaj = Server.Createobject("        object       ")

HTML formatında göndereceğin mailler için *.asp kodu oluşturup maillerini bu object "patch" i ile göndereceksin.

Gönderildi : 21/02/2012 23:52

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yetiş Bey ,

Detaylı bir döküman var mı elinizde ? readnotify isimli bir uygulama bunu sağlıyor. Karşı tarafa mail gönderdirken adresin sonuna ".readnotify.com" yazıyorsunuz . Karşı taraf maili açtığı anda okundu mesajı geliyor.İsterseniz mail silindiğine dair bir raporda geliyor.

Asp üzerinden bunu nasıl sağlayabiliriz ?

Gönderildi : 22/02/2012 12:20

(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Sonuçta readnotify protokolünü kendi local alanında oluşturacaksın.

Bu işlemin 3 yolu var. Local SMTP server üzerinden (ki spam oranı yüksek), WEB server bağlantılı olanı (hidden area) - yönlendirmeli ve Mail forward port 25 bağlantısı. Code uygulamaları ASP, C# ve VB üzerinden oluyor.

Tamamen gizli bildirim mi amaç (imzaya veya logoya gömülü olacak)?

Ve sadece Outlook üzerinden read bilgileri mi (microsoft ürünlerinde kodlama farklı olduğu için soruyorum)? Web mail, Live mail vs... gibi kullanıcılardan gelen bildirimleride görmek istiyor musun?

Talebine göre kod göndereceğim.

Gönderildi : 22/02/2012 15:51

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yetiş Bey ,

Bazı kullanıcalara mail gönderiyoruz ve okudukları halde okumamış gibi davranıyorlar. Gerek web tabanlı olsun gerekse outlook üzerinden olsun gönderdiğim maili biri açtığında bana gizli olarak o maili açtığına dair bir okundu bilgisi almak istiyorum.Tüm maillerde bunu görmek istiyorum tüm domainlerden.Live mail ve diğerleride buna dahil.

Gönderildi : 22/02/2012 16:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

aslında o Okundu bilgisi gerçekten okunduğunu işaret etmiyor.

gelen mesajdada yazdığı gibi görüntülendiğini gösteriyor.

okumamış olabilir?  görüntülenmeside okunması anlamına pekde gelmiyor. bunun için bence mailden farklı bir uygulama kullanılmalı.

local haberleşme için mümkün ama tabiki dışarısı için de örneğin maili kendi sunucuna (web sayfası olarak vb.) yerleştirip karşı taraftan tek gelen kimse senin mail linkine tıkalayan alıcı olacağından okunduğu hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirsin. web sayaç vb. uygulamalarla

Gönderildi : 22/02/2012 21:02

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba İoz ,

readnotify uygulamasında test ettik.Karşı taraf maili açtığı anda okundu bilgisini gönderiyor.Mobil cihazlar üzerinde de denedik.Bunu bir imzayla bütünleştirip kod ile çalıştırmak güzel olabilir.

Dediğin şekilde yapabileceğim bir örnek var mı ?

Gönderildi : 23/02/2012 00:29

Paylaş: