Forum

Windows7 Profile Si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 Profile Silinmesi

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@mustafa_78)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows 7 kullanıcısıyım.Oluşturulan profilimdeki belgelerim klasörü boşaldı.Kullanıcı Profili Hizmeti hizmeti oturum açamadı.Kullanıcı profili yüklenemiyor hatasını aldıktan sonra oldu.Belgerlimi nasıl geri getirebiliriz..

Gönderildi : 01/02/2011 16:23

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sistemin kurulu olduğu sürücüye gidin buradan kulllanıcılar bölümüne girin daha önce oluşturulmuş kullanıcı hesabına girip istediğiniz veriyi alabilirsiniz. Sistem size geçici bir profil oluşturmuş bu nedenle herşey yeni bir hesapmış gibi yapılandırılmıştır. Diğer verileriniz daha önce oluşturulmuş hesap içerisindedir. Buradan alabilirsiniz.

Gönderildi : 01/02/2011 16:49

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

diğer kullanıcı profillerinin belgelerimi bomboş...Event log ta Windows kayıt defterini yükleyemedi. Bu sorun genellikle yetersiz bellek veya yetersiz güvenlik hakları nedeniyle oluşur hatası ve C:\user\kuladi\netuser.dat ulaşılamıyor logları kalmış..

Gönderildi : 01/02/2011 17:18

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Mustafa Bey,

Win7 veya daha alt sürünleri de olsa bu tarz sorunlarda dosya silmez, kayıt silmez veya buna benzer bir işlem yapmaz. Ancak denemek istiyorsanız sistem geri yüklemeyi deneyip bu şekilde tekrar bir kontrol ediniz.

Eğer yine sonuç alamıyorsanız kurtarma programları ile dosyalarınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/02/2011 17:48

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistem geri yükleme noktası oluşturulmadığı için geri yükleme yapamadım.Recovery programı ilede görmedi.

http://www.derssaati.net/2010/02/06/windows-7-de-kullanici-profili-yuklenemiyor-hatasi/

bunda denedim ancak olmadı..

Gönderildi : 01/02/2011 17:52

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Mustafa Bey,

Bende size bundan bahsediyorum profiliniz silinmemiştir. Size geçici profil oluşturulmuştur. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini işaretleyip daha sonra sistemin yüklü olduğu sürücüye girin (C: gibi) kullanıcılar bölümüne girin ve orada hangi kullanıcılar olduğunu buradan yazın.

Ayrıca Başlat çalıştır'a CMD yazın ve ekranda görünen yazıyı da burada paylaşın lütfen ben sizi yönlendireyim.

Gönderildi : 01/02/2011 18:33

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

C:\Users\ounal>   görünüyor belgelerimi boş olan kullanıcıda bu zaten..dedğiniz gibi gizli klasörleri gösterdim korunan dosyalarıda gösterdim olmadı..

Gönderildi : 01/02/2011 18:40

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

O zaman bir iki şey denemenizi rica ediyorum.

1. belgelerimde kayıtlı bir doc varsa sistem üzerinde bunu tarattırın ve bakın bakalım nerelerde kayıtlı

2. Kurtarma programlarını deneyiniz.

3. Belgelerim klasörü farklı bir yere yönlendirilmiş olabilir. Örneğin sunucu üzerinde bir dizine veya buna benzer. Buraları kontrol ediniz.

Sonuçta silinmiş olsada bilgi gelmesi gerekiyor.

Gönderildi : 01/02/2011 18:58

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

pazarlama diye arattım C:\Users\ounal\belgelerim   içinde buluyor tıklayınca kısayolu silmek istermisiniz diyor sağ tuş özelliklerden de yolu C:\Users\ounal\belgelerim  görünüyor...

Gönderildi : 01/02/2011 19:10

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Bu noktada size tek önerim kurtarma programları eğer bunlarda işinizi görmüyorsa bu noktada başka önerebileceğim bir yol bulunmuyor ne yazik ki.

Gönderildi : 01/02/2011 19:18

(@mustafa_78)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yinede teşkkür ederim zamanınızı aldım..

Gönderildi : 01/02/2011 19:21

Paylaş: