Forum

Programda menü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Programda menülerin gözükmemesi

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
318 Görüntüleme
(@VedatOZTURK)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

fabrikamızda işimizle alakalı bir program kullanıyoruz.Win7'ye geçtikten sonra şöyle bir sorunla karşılaştık : Programın sipariş ekleme bölümünü açtığımızda üst tarafta bulunan menüler gözükmüyor.Fakat mouse ile üzerinde gezdiğimizde menüler gözükmeye başlıyor.XP kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmıyorduk.Yazılımı yapan arkadaş sorunun ekran kartından olduğunu söyledi fakat başka hiç bir yerde böyle bir sorun yok.Sadece bahsi geçen o programın sipariş ekleme bölümünde böyle bir sorun var.Bilgisayar Exper 200-933 modeli.

Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 01/02/2011 13:05

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Programın execute'ini Yönetici hakkı ile ve Windows XP SP3 uyumlu modda çalıştırmayı deneyiniz. Birde bu programın kullandığı dll dosyalarını regsvr32 ile tekrar register ediniz. Bu sorun bence Win7 için uyumlu compenantlar içermediğinden yapıyordur tabi bunu farklı bir bilgisayar ve win7 ortamında denemek lazım.

Gönderildi : 01/02/2011 17:05

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Programın execute'ini Yönetici hakkı ile ve Windows XP SP3 uyumlu modda çalıştırmayı deneyiniz. Birde bu programın kullandığı dll dosyalarını regsvr32 ile tekrar register ediniz. Bu sorun bence Win7 için uyumlu compenantlar içermediğinden yapıyordur tabi bunu farklı bir bilgisayar ve win7 ortamında denemek lazım.

Hocam aynı programı wi7'ye geçmeden önce XP SP3'te kullanıyorduk.Herhangi bir sorun yoktu.Başka makinelerde de denedik sorun aynı ve ilginç olan programın sadece sipariş ekleme bölümünde yapıyor.

Gönderildi : 01/02/2011 17:35

(@rafets-ayata)
Üye

O zaman programdan kaynaklı bir sorundur. Sipariş ekranı farklı bir execute ile çalışıyor olabilir. Tüm dizinleri ve executeleri XP SP3 uyumlu modunda çalıştır olarak işaretleyip deneyin lütfen.

Gönderildi : 01/02/2011 17:46

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

O zaman programdan kaynaklı bir sorundur. Sipariş ekranı farklı bir execute ile çalışıyor olabilir. Tüm dizinleri ve executeleri XP SP3 uyumlu modunda çalıştır olarak işaretleyip deneyin lütfen.

Hocam XP uyumlu olarak çalıştırdık.Bakalım bi problem çıkacak mı.Sürekli yapamıyordu ama genelde yapıyor.Şimdilik bir sıkıntı görülmedi.Mesai bitimine kadar illaki yapar tabii sorun devam ediyorsa.Ben yazılımdan kaynaklandığını programı yazan arkadaşa söyledim.Oda programla alakası yok ekran kartından kaynaklanıyor diyor.Bakalım hangimiz haklı çıkacak 🙂

Gönderildi : 01/02/2011 18:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Son çare olarak eğer olmazsa işletim sisteminizin versiyonu destekliyor ise xp mode kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/02/2011 18:40

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Son çare olarak eğer olmazsa işletim sisteminizin versiyonu destekliyor ise xp mode kullanabilirsiniz.

Hocam onuda denedik olmadı.Programın yazılımını yapan arkadaş ekran kartında problem var diyor.Ekran kartında problem olsa her menüde aynı şeyi yapması gerekmezmi.Sadece bir yerde aynı sorun oluyor.Bilgisayardada onboard ekran kartı var.Neden böyle oluyor anlamadım.Sorunu en kısa zamanda çözmem gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 25/02/2011 19:00

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Bu sorun tek bir bilgisayardan kaynaklanıyorsa driver olabileceği gibi Sis Cipsetli onboard ekran kartı varsa sistemin üzerinde ondan da kaynaklanıyor olabilir. Programcınıza kulak verin ve ekran kartını deneyin bakalım sonuç ne olacak.

Gönderildi : 25/02/2011 19:18

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu sorun tek bir bilgisayardan kaynaklanıyorsa driver olabileceği gibi Sis Cipsetli onboard ekran kartı varsa sistemin üzerinde ondan da kaynaklanıyor olabilir. Programcınıza kulak verin ve ekran kartını deneyin bakalım sonuç ne olacak.

Hocam aynı bilgisayarda XP yüklü iken böyle bir sorun yoktu.Win7'ye geçtikten sonra karşılaşmaya başladık.Ekran kartının bütün versiyonlarını yükledim hepsinde aynı sorunu yaptı.Xp mode'da çalıştırdım yine yaptı.Başka nasıl bir çalışma yapabilirim

Gönderildi : 25/02/2011 19:39

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Bilgisayar bu ;

Gönderildi : 25/02/2011 19:50

Paylaş: