Forum

Windows 7 ve uzak m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 ve uzak masaüstü bağlantısında lokal yazıcı problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
781 Görüntüleme
(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Daha önce XP Prof. işletim sistemi olan bir PC'den Uzak Masaüstü bağlantısı ile Server 2003 olan bilgisayara bağlanıp, yazdırma işlemini lokal'den sorunsuz yazdırabiliyorduk. 
Bu birime Win. 7 Prof. işletim sistemli yeni bir PC kurduktan sonra, Uzak masaüstüne bağlandığımızda TS010 olarak bağlantı noktasından yazdırabildik. Ancak arada bir kendi kendine yazdırMAMAya başladı ve ben TS014 olarak değiştirdiğimde yazdırabildim. Ve bu olay arada bir kendi kendine değişiyor ve ben hangisinde yazıyorsa oraya ayarlamak zorunda kalıyorum. Sizce bunun sebebi nedir ve ayarları sabitleme imkanımız nasıl olacaktır. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/02/2011 18:00

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Easy printer özelliğini kullanıyormusunuz.

Easy printer GPO' larında bu seçenekler bulunmaktadır.

[img] [/img]

• W2008 Terminal Services Easy Printer Teknolojisi

Terminal Services Easy Printer özelliği Windows Server 2008 ile birlikte gelen yeni bir özellik olup, daha önce ki Windows Server İşletim Sistemi ürünlerinde yaşamış olduğumuz Terminal Server Yazıcı problemlerini giderilmesi için geliştirilmiş bir özelliktir. Terminal Services Easy Printer özelliği, Windows Server 2008 Terminal Services için ...

Mesaj gönderilen: Windows Server (Weblog)  Gönderen :  Fatih KARAALIOGLU  Gönderme zamanı :  Mart 22, 2009

• Windows Yazdırma Süreci ve RHS Easy Printer

Burada sizlere Microsoft® Windows Server™  2008 ile birlikte tanıştığımız Remote Desktop Easy Printer özelliğinin teknik analizini ve ihtiyaçlarımızı ne şekilde karşılayacağına yönelik çalışma yapacağız. Konuya geçmeden önce bilinmesi gereken bazı terimleri açıklamaya çalışayım.   Remote Desktop Sesion Host Service ...

Mesaj gönderilen: Windows Server (Weblog)  Gönderen :  Ahmet Musa KOSALI  Gönderme zamanı :  Ekim 3, 2010
  •  
    Gönderildi : 01/02/2011 18:50

(@leventkemal)
    Gönderiler: 96
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler, ancak server 2003 'de Remote Desktop Easy Printer'ı kullanamıyoruz herhalde. Metni okuduğum kadarıyla 2008 server'la birlikte gelen bir özellik diyor. 🙁

Gönderildi : 01/02/2011 20:01

(@fatihkaraalioglu)
    Gönderiler: 3040
    Illustrious Member

Özür dilerim. Ws08 olarak algıladım.

Ws03 üzerinde yaşanılan bir sıkıntıdır. Yazdırma servisi Sessiona bağlanıyor ve session ID değişince bağlantıda gidiyor ve yeni Session ID' si üzerinden yazdırma işlemi devam ediyor. Ws03 üzerinde sessionlar sabitlenemiyor. Kalıcı bir problemdir bu.

Bahsetmiş olduğunuz yazıcılar sunucu üzerinde güncel driverları yüklü durumdamıdır?

Gönderildi : 02/02/2011 01:56

Paylaş: