Forum

Windows 7 ve Ağ Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 ve Ağ Yazıcısı Yazdırmıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@SertanOzcan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sorun yaşadığım sistemde Server makinada Windows 2003 yüklü. Benim makinamda Win 7 Ultimate 64 bit yüklü. Server makinada yüklü olan Konika Minolta Bizhub 162 model bir yazıcıya paylaşım verilmiş ve diğer bilgisayarlar paylaşılan yazıcıyı kullanıyorlar. Windows 7 kurulu bilgisayarımdan yazıcıya bağlanıyorum birşey yazdırmaya çalışıyorum ve sanki yazıyormuş gibi görünüyor fakat yazıcıda hiç bir haraket olmuyor. Aynı makinaya virtualbox ile sanal XP kuruyorum ağ bağlanıp yazıcıyı ekliyorum hiç bir sorun olmadan yazıcıdan yazdırabiliyorum.

Şöyle bir şey dikkatimi çekti: XP makinada ağda serverpc ye ulaşmaya çalıştığımda kullanıcıadı ve şifre istiyor, giriyorum ve bağlanıyor. Win7 makinada hiç bir kullanıcı adı ve şifre istemeden serverpc nin tüm paylaşılan klasör ve yazıcılarını görebiliyor. Bununla ilgili mi acaba?

Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/11/2010 18:17

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Windows 7 64 bit işletim sistemi kurmanız sebebi ile Printerınızın driverının 64 bit'e uygun olup olmadığını ve mümkünse yeni bir driver kurmanızı tavsiye edebilirim... Ve kullanılan printerın 64 bit için güncel driverları varsa onları kurmayı deneyin

Gönderildi : 30/11/2010 18:39

(@SertanOzcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.Konika Minoltanın kendi sitesinden güncel Windows 7 64 bit driver larını kullanıyorum. Hatta Driver ın hem türkçe versiyonunu hemde ingilizce versiyonlarını denedim ama değişen bir şey olmadı ne yazıkki

İlginize teşekkürler

Gönderildi : 30/11/2010 18:46

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Bu tarz bir sorun ile aynı marka yazıcının hatırlayamadığım bir modelinde karşılaşmıştım,yazıcı özelliklerinde kağıt boyutunu A4 seçince düzelmişti.Özelliklerinde A4 olup olmadığını kontrol edin isterseniz.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 30/11/2010 20:56

(@SertanOzcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Kontrol ettim A4. Herhangi bir değişme yok ne yazıkki

Teşekkürler

Gönderildi : 30/11/2010 21:29

(@SertanOzcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Halen sorunum çözülmedi.Fakat söyle bir gelişme oldu. Win 2003 de Guest kullanıcısı kapalıydı onu açtım. Win7x64 de yazıcıyı silip tekrar bağlandım.Yaklaşık 25 KB.lık bir dosyayı yazdırıyorum. Server dan yazdırma işlemine baktığımda yazdırılan belgemi görüyorum fakat belge boyutu olarak 3 MB. diyor. Printing.. diyor ve 3 MB.tın dolmasına bekliyor bir süre en sonunda da sanki yazdırmış gibi belge yok oluyor. Ama hiç bir şekilde bir çıktı vermiyor. Hata da vermiyor.

Şimdilik sorunumu Win7x64 makinama sanal bi Winxp kurdum ve oradan alıyorum çıktılarımı ama baya zahmetli oluyor tabii.

Yardımlarınızı bekliyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

Gönderildi : 16/12/2010 18:24

Paylaş: