Forum

windows xp pro,da y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp pro,da yedekleme

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gunaydın Herkese

Benim sorunum şu şekilde USB den çalışan external bir diske backup almak istiyorum , Fakat otomatik almasını istiyorum USB diski taktıgım zaman bir komutla backup işlemi başlasın istiyorum USB disk her zaman takılı olmayacak backup almak istedigimiz zaman takacagız böyle bir imkan varmı acaba veya 3 Party bir yazılımla bunu yapabilirmiyim 

Saygılarımla

Ahmet

Gönderildi : 02/09/2010 10:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir çok yedekleme yazılımı var nereye hangi gün hangi saatte yedek alınması konusunda ayarlamalar yapabilirsiniz.Ama söylediğiniz disk takınca alsın takılı olmayınca almasın olayı mantıksız geliyor biraz.Disk varsa yedek alınır yoksa hata verir.

Saygıalrımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2010 12:20

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

3. Party bir programla da yapacağınız gibi ben apbackup kullanıyorum.

windows işletim sistemi içerisinde ki Ntbackup ile gerekli yedeklemeleri alabilir ve ya aldıktan sonra hemen usb diskinize kaydetmeyecekseniz yazacağınız bir bat dosyası ile de gerekli dosyayı istediğiniz yere alabilirsiniz.Ntbackup'ı çalıştırmak için

Başlat > Çalıştır > Ntbackup demeniz yeterlidir.

Gönderildi : 02/09/2010 12:23

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Sadece fikir olarak söylüyorum, denemedim ama ; USB disk üzerindeki autorun.inf dosyasını düzenleyerek , backup lama için hazırlamış olduğunuz bir bat dosyasını bu autorun dosyası aracılığıyla çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 02/09/2010 12:23

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

selamlar tekrar

ben ntbackup üzerinden bunu yapmak istedim ama olmadı scheduled task,e ekledim ekledigim bakup job,ını çalıştırdıgım zaman otomatik başlaması gerekiyor normalde ama yapmıyor bunu nasıl yaptırabilirm sorun acaba usb diski cıkartıp takmamızdanmı kaynaklanıyor olabilir her seferinde usb dikin almış oldugu drive ismi gene e: drive olarak görünüyor burda yanlış olan nedir acaba veya dogrusu nasıl olmalı adım adım yazabilişrmisiniz şayet bu işlemi daa önce yapmış iseniz veya biliyor iseniz 

saygılarımla 

Ahmet

Gönderildi : 02/09/2010 13:10

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba ntbackup kullanmak için yani otomatik backup almak için administrator yada backup operatörs grubuna üye olmanız gerekli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2010 13:16

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

selamlar herkese

sorun halloldu backup içindeki kullanıcı adı ve sifresini girmemiza ragmen zamanlanmış görevlerde ise kullanıcı adı ve sifresi farklı gözüküyordu degiştirilince sorun cözüldü yardımcı olmaya çalışan herkese cok teşekkür ederim

saygılarımla

Ahmet

Gönderildi : 02/09/2010 18:26

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz geçmiş olsun.

Gönderildi : 03/09/2010 00:41

Paylaş: