Forum

XP login problemi h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP login problemi hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@burakcelik-2)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman","serif";}

Arkadarşlar Merhaba,

Son 3 gündür yaşadığımız bir sorun yaşamaktayım. Acronis ile herzaman kullandığım image da sorun yaşıyorum. Elimde 2 adet PC var biri marka (HP2300M) diğeri ise OEM (Asus P5GL-MX) makineye imaj attığımda sadece ekran kartı driverını yüklediğimde  “Windows yerel saklanan profili yükleyemiyor. Hasar görmüş profil veya yeterli güvenlik hakları buna sebep olabilir. Bu sorun devam ederse ağ yöneticisi ile bağlantıya geçin.” veya “userinit.exe uygulama hatası “uygulama düzgün olarak başlayamadı (0xc0000142) sonlandırmak için tamam ı tıklayın” hatası ile karşılaşıyorm ve driverı yüklemediğimde hiçbir sorun yok. PC ile yaptığım işlemler aşağıdaki gibidir.

-          Bios update

-          Ekran kartının son driverı

-          HP ile görüşmem sonucu sorunun anakart arızasından kaynaklanmadığı bilgisi. (CD ile kurulunca sorun yok)

-          Acronis univarsal restore demeden image attım

-          RAM değiştirdim çalışan RAM ile kurudum (Kendi RAM i HP nin orijinal RAMi)

-          HDD değişti

-          Power Supply değişti

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 03/09/2010 15:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ekran kartı yükleme esnasında bir takım ek programlar kurar bunlardan kurtulmaya bak. (sysinternals : autoruns.exe )

Sağ tık menüsü

startup vs. 

registry aktarımınıda yapamıyor olabilir veya Class ID lerde oluşan problem başka sorunları tetikliyor olabilir.

Gönderildi : 04/09/2010 21:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İlk Aldığınız İmage Sizin Eski Ekran Kartı ve Anakart ile bağlantılıdır... bu yüzden yeni driverları üzerine entegre ettiğinizde bu konuda bazı problemler çıkarıyordur size önerim; yeni taktığınız parçalar üzerine temiz bir windows kurup öyle image almak... bu tür hatalarla bir daha karşılaşmazsınız hemde güncelleme yapmış olursunuz...

Gönderildi : 05/09/2010 01:00

Paylaş: