Forum

ağdaki scanner kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağdaki scanner kullanımı

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,208 Görüntüleme
(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar şöyle bir sorum olacak network üzerinde kullanılan hp3052 all in one yazıcı var bu yazıcıya yine network uzerinden tarama yaptırmak istiyorlar olmaz dedim ama dedikleri şekilde ağ üzerinden tarama yaptırran pc var yapana sordum bilmiyor tesadüfen oldu bilmiyom dedi önerilerinizi bekliyorum

Gönderildi : 08/12/2009 18:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba bende hp nin bir modeli var allinone cihaz yazılımını kurunca oluyor bunun dışında webarayuzundende scan yaptırabilirsiniz ip numarasından bağlanıp deneyiniz.networkten tarama şu şekilde olur. yazılımını kurunca scan bölümüne girersin orda tanımlı olan scanner seçersiniz tarama yapar elimde bir adet xerox var mantığı bu şekilde.

Gönderildi : 08/12/2009 19:03

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Network yazıcı ise,bazı modellerde ağ üzerinden tarama özelliği olabilir,tarama özelliğini kulalanabilmek içinse aygıtın yazılımı kurulması gerekmekte,usb yazıcı ise networkten tarama yaptırabilmesi imkansız,ayrıca cihaz network olmasına rağmen network tarama özelliği olmayabilir.örnek canon mf8180 modeli;network cihaz olmasına rağmen sadece usb den bağlı olan pc tarama işlemi yaptırabiliyor.Bunların haricinde cihazın network tarama özelliği var ise cihaz üzerinde scanner moduna geçtiğinizde,pc ye tara gibi bir seçenek çıkıyorsa,cihazınızın network desteği var demektir.

Umarım Yardımcı Olabilmişimdir.

Gönderildi : 08/12/2009 21:18

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Yazıcının CD'sini inceleyin, mutlaka bununla ilgili kurulacak olan bir setup ve ya component vardır.

Burayı da inceleyebilirsiniz :

http://www.driversdown.com/drivers/24539.shtml

Gönderildi : 09/12/2009 02:10

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

merhaba arkadaşlar şöyle bir sorum olacak network üzerinde kullanılan hp3052 all in one yazıcı var bu yazıcıya yine network uzerinden tarama yaptırmak istiyorlar olmaz dedim ama dedikleri şekilde ağ üzerinden tarama yaptırran pc var yapana sordum bilmiyor tesadüfen oldu bilmiyom dedi önerilerinizi bekliyorum

Bu durumda yapamayanlar değil yapan anormal o kişinin ayarlarını bir kontrol etmektede faydar var..

Gönderildi : 09/12/2009 16:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunun için ürünle gelen bir yazılım vardır mutlaka.

Cihaz networkten print alabilir ve tarayabilir muhtemelen bunun için cihaz üzerinde bir ip tanımlaması yapılmalıdır önce sonra tarama programına bu cihazın ip üzerinden yolu gösterilerek tarama gerçekleştirilebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/12/2009 22:45

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Merhaba bunun için ürünle gelen bir yazılım vardır mutlaka.

Cihaz networkten print alabilir ve tarayabilir muhtemelen bunun için cihaz üzerinde bir ip tanımlaması yapılmalıdır önce sonra tarama programına bu cihazın ip üzerinden yolu gösterilerek tarama gerçekleştirilebilir.

Misal bana rastgelen rexrotary cihazlarda hem fotokopi hem scanerlarda  scanerın driverını yüklüyorsun ve orinter tanıtır gibi pc ye tanıtıosun internet arayüzündene ıp vs ayarlarını yapıosn ...

Gönderildi : 14/12/2009 02:12

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Hp 3052 Network Tarama Ozelligini Desteklemektedir. Sahada Kullandirmistik Daha Once. Yapman Gereken Cok Basit. Orjinal CD'sini Terminale Full Yuklemen Yeterli Sonrasinda Scanner Olarak Kendini Ekliyor.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 14/12/2009 03:31

(@halilibrahimgunduz)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar ben şirketimde Hp m1522nf kullanmaktayım öncelikle yapmanız gereken pc üzerine ip yazıcı olarak tanımlamak daha sonra yazılımını web sitesinden indirip kurmaya devam ediyorsunun ve sizin pc'niz üzerinde kurulu olan yazıcıyı algılıyor daha sonra tıpkı ip yazıcı olarak tanımlarken belirttiğiniz ip numarasını istiyor sizden o numarayı yazıp ileri diyerek kurulumu tamamlıyorsunuz. Hepsi bu umarım faydalı bir bilgi olmuştur.. Herkese iyi çalışmalar...

Gönderildi : 13/05/2010 14:44

Paylaş: