Forum

98 kurulum cd room ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

98 kurulum cd room hatası

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
691 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

biraz eskilerden bir soru olacak ama arkadaslar win98 kurulumu yapmaya calısıyorum.Kurulumun ılk asamasında cdrom driver bulunmadı gıbı bır hata verıyor ve kurulum asamasına gecmek ıcın cd rom surucusune dusemyorum.Bu sorunu nasıl duzeltebılırım.IDE HDD ve farklı bır cd rom ıle denedım hata yıne aynı. 

Gönderildi : 08/12/2009 22:51

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

bios ta cd rom u görebiliyormusun?

Gönderildi : 08/12/2009 23:16

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

merhaba

biraz eskilerden bir soru olacak ama arkadaslar win98 kurulumu yapmaya calısıyorum.Kurulumun ılk asamasında cdrom driver bulunmadı gıbı bır hata verıyor ve kurulum asamasına gecmek ıcın cd rom surucusune dusemyorum.Bu sorunu nasıl duzeltebılırım.IDE HDD ve farklı bır cd rom ıle denedım hata yıne aynı. 

Merhaba;

Win98 açılış disketi ile dos 6.22 ye düşmen gerekli ordan sürücüye ulaşabilirsin ..

Gönderildi : 08/12/2009 23:39

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

merhaba

Hakikaten eskilerden gelen bir soru 🙂 Windows 98 SE CD'niz varsa aslında bu CD ile boot edebilirsiniz. Sonra menülerden biri Bilgisayarı CD-Rom desteği ile başlat tı sanırım. Onu seçin ve kurulumu başlatın. Herhangi bir sıkıntı olmaması lazım. Ama yine takıldığınız bir nokta olursa. Arşivden 98 CD'si çıkartır ve sizin için denerim. Çünkü zamanında başıma geliyordu. Eğer ki CD-Rom desteği ile başlat seçmezseniz. Windows 98 kurulamıyordu. Sizden haber bekliyorum. Saygılarımla.

Gönderildi : 09/12/2009 01:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

selamlar

98 se ıle evde sanalda kurulum yaptım fakat bılgısayarda kurulumu bır turlu gerceklestıremıyorum.CD room dan boot edoyorum,A:> surucusu ıle acılıyor ve sonrasında fdisk ile partıtıon olusturuyprum ,olusturdugum partıtıonu formatlıyorum ve yenıden baslatıyorum.Tekrar A:> surucusunde acılıyor fakat butun harflerı denememe ragmen cd room surucu harfıne erısemıyorum.A:>  ve C:\  dısında hıcbır surucuye gıremıyorum. 

Gönderildi : 09/12/2009 11:40

(@serhatozer)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Bence sorun biostaki boot ayarlarıyla ilgili.

Gönderildi : 09/12/2009 12:27

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Biosa girip boot seçeneklerinden CD’den boot’u aktiv edin ve Windows 98 CD’sini CD-Rom’unuza yerleştirin.Bu özellik bordunuzda bulunmuyorsa disket sürücüden boot’u aktive edin ve Windows 98 Başlangıç disketinizi ve Windows 98 CD’sini  aynı anda kullanarak bilgisayarı başlatın.Karşınıza

1. Boot from HDD
  2. Boot from CD-ROM  

seçenekleri gelmesi lazım. Buradan 1 nolu seçenekle devam edin. Daha sonra karşınıza

1. Win 98 kuru CD-ROM dan başlat
  2.  Bilgisayarı CD-ROM desteği ile başlat
  3. Bilgisayarı CD-ROM desteği olmadan başlat

seçenekleri çıkması gerekir. Buradada 1 nolu seçeneği seçerek devam  edin.

Gönderildi : 09/12/2009 12:40

Paylaş: