Forum

PRTSCN Tuşu hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PRTSCN Tuşu hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

PrintScereen Tuşuna bastığımız zaman sistem arka kısımda hangi komut veya parametreyi çalıştırır veya Desktop görüntüsünü komut satırında nasıl alabiliriz.

Konu ile ilgili yardımlarınız için teşekkürler 

Gönderildi : 08/12/2009 16:09

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Harun bey merhaba soruyu pek anlamadım sizim tam olarak yapmak istediğiniz nedir?

Gönderildi : 08/12/2009 17:50

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Sorunuz tam olarak nedir ?

Dos ekranında prntscreen mi almak istiyor sunuz ? Ya da dosta bir komut vererek ekran görüntüsü mü almaya çalışıyorsunuz ? Olayı biraz açabilir miyiz ?

Gönderildi : 09/12/2009 02:15

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunuz tam olarak nedir ?

Dos ekranında prntscreen mi almak istiyor sunuz ? Ya da dosta bir komut vererek ekran görüntüsü mü almaya çalışıyorsunuz ? Olayı biraz açabilir miyiz ?

Yapmak istediğimiz şey PrtSCN tuşunu kullanmadan çalıştır ve ya Dos ortamında bir komut veya parametre vererek ekran görüntüsünü almaya çalışıyoruz.

PRTSCN tuşu windowsta hangi komutu veya parametreyi çalıştırıyor.  

Gönderildi : 09/12/2009 13:08

(@AykutSAFAK)
Gönderiler: 19
Eminent Member

printscren tuşunun yaptığı işi windowsun var olan bileşenlerini kullanarak dos ortamında çalıştıramazsınız. c# ile yazabilirsiniz belki ama onuda ben bilmiyorum. internette printscreen işini gören programlar mevcut. dos komutları ile çalışmayı destekleyen birşeyler varsa kullanabilirsiniz. asıl yapmak istediğinizi bilirsek yani bunu hangi amaçla yapmak istiyorsunuz sorusunun cevabını verirseniz. belki alternatif bir çözüm üretebiliriz.

Gönderildi : 09/12/2009 18:17

Paylaş: