Forum

XP Boot etme proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP Boot etme problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@ERG85)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

windows XP de ctrl + Alt + del ekranı gelmeden hemen önce arka plan mavi ekranda kalıyor mouse hareket ediyor ama ctrl + alt + del gelmiyor.Boot etmiyor yani.

Safe mod da açılmıyor !!!

Xp startup process e baktığımda smss.exe nin ctrl + alt + del den hemen önce çalıştığını buldum ilgisi olabilirmi ?

event viewer a baktığımda sürekli olarak

Event id :7000 Server control manager

Event id :10005 Dcom

eventlerini alıyorum arka arkaya sürekli bunlar çakılıyor.

Bir virüs olabilirmi boot u engelleyen henüz antivürslerede öle bir şeye rastlamadım ama acaba boot dosyalarından birimi bozuldu çözemedim henüz ?

Fikirleriniz varsa alayim?

repair yap demeyin tabi...sorunun kaynağını araştırıyorum

Gönderildi : 19/10/2009 20:20

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. ERG85,

Forum kurallarını okuyup lütfen forum kurallarına uyunuz. Konu başlığında gerekli düzeltme yapılmıştır.

Sorunuza gelince Boot işlemi sistemin ilk başlangıcında belirleyeceği OS seçimi ile alakalıdır. Sizden gelen bilgilere göre boot işlemi gerçekleştiriliyor ancak sisteme girişte yüklenen servislerle ilglili bir problem olduğu event id düşen mesajlarda görünmektedir.

Bunun için http://support.microsoft.com/kb/314357  yer alan yöntemi kullanabileceğiniz gibi mevcut sorunlu servisi bularak stoplayıp gerekli düzeltmeleri sisteme girişten sonra yapabilirsiniz. Bununla birlikte mevcut kullanıcı profilide bozulmuş olabilir. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturarak giriş yapmayı deneyiniz. Bu durumda event id içerisine düşen mesajları takip ediniz.

Gönderildi : 19/10/2009 23:10

Paylaş: