Forum

Uzak Masa Üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masa Üstü Baglantı Sorunu

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaslar merhaba. sistemimde bir client ta uzak masa üstü sorunu yasıyorum . kullanıcının guvenlık duvarı kapalı , uzak erişimleri acık .fakat ip'ye baglantı yapmaya calısınca hata veriyor . Neden olabilir yardımcı olur iseniz sevinirim teşekkürler.

The client could not establish a connection to the remote computer

The most likely causes for this error are;

1)remote connections might not be enabled at the remote computer

2)the maximum number of connections was exceeded at the remote computer

3)a network error occurred while establishing the connection 

Gönderildi : 19/10/2009 19:16

(@Anonim)

hataya göre makinaya remote yapılma sayısı aşılmış diyor  sizle birlikte kaç kişi remote yapıyor bu makinaya

Gönderildi : 19/10/2009 19:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yapınızdan bahsedermisiniz? Terminal server varmıdır?

Gönderildi : 20/10/2009 02:48

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

İşletim sisteminiz nedir? Terminal Services kurulu mu? Domain yapınız mevcut mu? Modemden IP yönlendirmesi yaptınız mı? v.s.

Bu tarz bilgileri ilk postunuzda belirtirseniz soru cevap şeklinde ilerlemek yerine size çözüm odaklı cevaplar vermiş oluruz.

Gönderildi : 20/10/2009 16:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu pc ye sadece ben uzak baglantı yapıyorum yapıyorum. suan sıstemın win2003 std R2 kurulu diger tüm xp clientlara uzak masa üstü yapıyorum sadece bu pc ye gelince bu hata ile karşılasıyorum .html . terminal kurulu degil . xp kurulu bir makina üzeriden yine aynı clienta baglanırkende aynı hata ile karşılasıyorum . düzelir diye sp3 yaptım pc yi. ve ilk bahsettigim ayarlara tekrar baktım hersey dogru .. yapım hakkında genel bilgiyi ekledim ..

Gönderildi : 20/10/2009 17:57

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Domain altyapısı mevcut mu eğer domain user değilse bir tane kullanıcı oluşturun daha sonra bağlanmayı deneyin.

Gönderildi : 20/10/2009 18:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Domain yapım mevcut . kullanıcım tanımlı her zaman uzak baglantı kurdugum bir pc . bir sabah geldigimde bu hata ile karsılastım . ayrıntılı olarak dokumanlarıda ekledım , modem ,termınal , yapımla ilgili sorular gelınce .

servis calısıyor , denetim masasından güvenlik duvarını kapattım acaba o mu engellıyor dıye , uzak kullanıcıların baglantı yapma secenegı aktıf . agdan cıkarıp tekrar dahıl ettım kullanıcıyı domaın yapısına  sorunum devam ediyor

Gönderildi : 20/10/2009 18:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Xp olan makinede remote desktopın açık oladuğuna emin olun.Ayrıca remote servisler durmuş olabilir bakmanızda fayfa var.Policy iel bir kısıtlama olmadıysa servisler durmuştur.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/10/2009 03:26

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhabalar ozellikle bu sorunlar genelde firewall programlarinin telnet portu olan 3389u engellemesiyle olusmaktadir.Burada 1-2 kere karsilasdigimda yanlis hatirlamiyorsam firewall programlarina gidip ( MCAFEE - NORTON ozellikle) bu porta izin vermemle asmistim.Worm protection programlari ozellikle bu portu kapatiyorlar diye biliyorum.Bu dediklerimi yaparsan olmadi clientta baska user ac ve tekrardan dene.Aklima yeni birseyler gelirse hemen yazacagim.Kendine iyi bak.

SERKAN YALCIN

MCSE MCP MCSA 

COMPUTEK SOLUTIONS & REPAIR OWNER

LONDON / ENGLAND

Gönderildi : 21/10/2009 08:31

(@SelmanCORA)
Gönderiler: 26
Eminent Member

dostum

arkadaşların tavsiyelerini kontrol ettikten sonra bir çözüm bulamazsan ve karşı makineye ping atabiliyorsan büyük bir ihtimal bağlantı sayısı aşılmıştır. yada terminal servis çakmıştır. eğer özelden ulaşabilirsen sana bir .exe dosyası gönderirim. exe'yi çalıştırdıktan sonra mutlaka bağlanırsın. yada regeditten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing\HardwareID bölünündeki ClientHWID satırını silip yeniden bağlanmayı dene.

sorunun tahminin çözülecektir. Kolay Gelsin...

Gönderildi : 21/10/2009 13:01

Paylaş: