Forum

Xp masaüst...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp masaüstü sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sistem XP SP3 2 GB da ram var, sistemde herhangi bir sorun yok, ama garip bir sorun var, ama benim başıma böyle garip sorunlar gelmesi çok normal, herhangi bir resim dosyası açılmıyor, resim masaüstünde iken açılması dakikalar alıyor ve makineyi kitliyor ama aynı resim dosyasını masaüstünde bir klasör açıp içine koyuyorum ve açıyorum sorunsuz açılıyor, yani masaüstünde kök de duran bir resim açılmıyor, 

Yaptıklarım

Virüs ve spy taraması

Resimleri başka bir programdan açma ( birlikte aç ile program değiştirme)

Türlü türlü resim programları kurup deneme.

Klasör şifreleme vardır belki dedim yok 

Aynı makine üzerinde başka bir oturum açıp deniyorum sorunsuz açıyor ve X oturumunda sorun var.Sistem geri yükleme yapıp denedim ama olmadı.

Bir fikrsiniz var ise çok sevinirim 

Gönderildi : 09/06/2009 17:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eğer ortam da domain var ise cliente domainden çıkarıp tekrar üye yapın.Kedi haline bir pc ise başka bir proifl oluşturun dosyaları taşıyın ve eski profili uçurun.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 09/06/2009 19:36

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aslında o iki seçeneği en sona bırakmak istiyorum, çünkü bu tip olaylardan sonra kullanıcı bütün eski dosyalarını yeni oturumda arıyor ve her seferinde şu yok bu yok deniliyor, ve anlatamıyorum ya hepsi vardır ya hepsi yoktur tüm maillere bakılıyor vs. 🙂 uzun ve sıkıcı bir işlem oluyor benim için

Gönderildi : 09/06/2009 19:46

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba

• Çalıştır dan rsop.msc ile etkilendiği policy varmı kontrol edermsiniz.

• Hkey_Current_User\Control Panel\Desktop altında HungAppTimeout  değerini milisaniye olarak 5 girin.

• Ayrıca bu sıkıntı yeni mi başladı?Defrag işlemide gerçekleştirmenizi öneririm

Keyfili çalışmalar

Gönderildi : 09/06/2009 19:54

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2. Seçeneği biraz açabilirmisiniz rica etsem

Şu an ki değeri 65000 verdiğiniz milisaniye 5 değerini nasıl gireceğim, yanlış da yapmak istemiyorum açıkçası.Sanırım yeni başladı şikayet yeni geldi yani.

Gönderildi : 09/06/2009 20:31

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Milisaniye değerini azaltıp denersen programların açılışını hızlandıracaktır.Yalnız bu işlemleri yapmadan önce yedek almayı unutma..!

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 10/06/2009 01:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kullanıcı profilini yedeğini Files and Settings Transfer ile alırsan profil taşıma işlemi daha kolay olur kullanıcı budurumun farkına varmaz.

Gönderildi : 12/06/2009 04:51

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Gönderildi : 12/06/2009 23:09

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sorun çözüldü mü?

Gönderildi : 13/06/2009 01:14

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Pardon yazmayı unuttum;

Kullanıcını masaüstünde biraz fazla klasör vs. vardı onları kaldırdık masaüstü resmini düz renk ile değiştirdik masaüstünü temizleyebildiği kadar temizledi sonra bi aç kapa yapınca sorun çözüldü 🙂

İlginiz için tekrardan teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/06/2009 02:40

(@ugurdemir)
Illustrious Member

[:)] Geçmş olsun.Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 13/06/2009 02:47

Paylaş: