Forum

formattan sonra bil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

formattan sonra bilgisayar yapılandırmasında önerilerinizi bilmek istiyorum...

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
357 Görüntüleme
(@bluess_devils)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Vista home,çift çekirdekli, İşlemci 2.20 Ghz (aklımda öyle kaldı),ram 1 gb bir dizüstü bilgisayarım var.

Bilgisayarım yavaşlamıştı yeni format attım.Programları yüklüyorum.Ardından bir imaj almayı düşünüyorum.(İlkkez deneyeceğim.)

İmaj aldıktan sonra Sql server 2005 üstüne visual basic kuracam.Ama bilgisayarda bir yavaşlama olacak mı bilmiyorum.

Diyorum ki;

Sql kurmadan önce bir yeni bir profil oluşturayım.Diğer profilede Sql serveri kurayım.Aklıma takılan bir kaç soru var bu noktada;

1-Bilgisayarda 2 tane profil olmasını bilgisayarım kaldırabilir mi ?

2-Sql bilgisayarımı yavaşlatır mı ? Yeni bir profile sql atmak sql ile çalışacağın zaman bu profili kullanmak çalışmayacağın zamanda diğer profili kullanmak ne kadar mantıklı ?

3-İki tane profil olunca harddiskte 2 ayrı profil için yer mi ayrılacak.(Harddiskimde iki tane windows klasörümü olacak.Yoksa aynı dosyalar kopyalanmaz mı ? )

4-Xp de bilgisayarıma sağ tıkladığımda donanım profilleri görebilirken vistada bu nerde ?

5-Eğer yeni bir profil kurmak iyi ise Sql kurulu olan profile dos ortamında şifre koyabilir miyim ?

Ayrıca arkadaşlar imaj almadan önce nod kuracam,malvare içinde bir araştırma yapıp ona göre de bir program kurmayı düşünüyorum.Gerekli programlar için dergi cdleri ve rapidshare linklerine bakmayı düşünüyorum.Sizin bu konuda önerileriniz var mı ?

Gönderildi : 09/06/2009 13:07

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

yeni profile gerek yok.açmak istiyorsanız,sadece profil dosyalrının boyutu kadar diskte yer kaplar,bilgisayarınızda  ondan kaynaklı  yavaşlama olacagını zannetmiyorum.eğer windows başladıktan sonra iki oturumuda açıp birinden diğerine geçerseniz ozaman bi fark olabilr.

sql server yönetim konsolu açılmadıgı sürece pc nin performansını etkileyecek bi yavaşlama olmaz.vb de aynı.

1 kullanıcı bir kullanıcı dosyası, 2 kullanıcı 2 kullanıcı dosyası .......olarak oluşur

windows tuşu ile beraber pause break tuşuna basın konsol açılacak ordan sol üstte aygıt yöneticisine geçebilirsiniz

yada bilgisayarım sağ tuş yönet,aygıtlar 

performans için vista işletim sistemini klasik temeda kullanabilrirsin. 

Gönderildi : 09/06/2009 17:36

(@bluess_devils)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Veysel bey cevaplarınız için teşekkür ederim....

Gönderildi : 09/06/2009 18:03

Paylaş: