Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Toplantı Salonu Kablosuz Görüntü Aktarım hk

14 Yazılar
9 Üyeler
10 Likes
1,661 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar toplantı salonumuzda bulunan TV ile Laptop arasında Kablosuz olarak aktarım yapmak icin fiyat performans onerebilceğiniz bir cihaz var mı ? Full Hd goruntu aktarabilmesi gerekiyor. Miracast tarzı mı olması gerekiyor TV Hdmi uzerinden kablosuz bir cihaz bağlayıp laptop wifi ve iligli yazılım aracılığı ile aktarma gibi bir şey mevcut mudur ? Veya Sizin kullandığınız ucuz yollu ama verimli bir cihaz öneriniz var mı ? 

Teşekkürler

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 23/10/2019 10:07

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Barco clickshare 200 alabilirsiniz. Fiyatı biraz yüksektir ama kaliteli cihazdır. Pc, Mac hiç farketmez usb den direk bağlayıp görüntü aktarabilirsiniz. İçinden 2 usb çıkıyor aynı anda veya istediğiniz anda 2 cihazın görüntüsünü aktarabiliyorsunuz.

Gönderildi : 23/10/2019 11:29

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam,

Profesyonel olarak kullanacaksanız kaliteli bir cihaz almanızı öneririm.

Piyasada çok ürün var ama çözünürlük arttığında donma problemleri var.

Uygun fiyatlı cihazlarda kullanıcı yorumlarını okuyarak almanızı öneririm.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 23/10/2019 12:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

En ucuz yöntem miracast adaptörleri kullanmak. Net de birçok video incelemesini görebilirsiniz.
Yöntemler şöyle.
* TV'e miracast türlerinden birisini bağlayıp özellikle güncel OS'larla wifi ile bağlanıp aktarmak. Chromecast de ucuzdur ama direkt ekranı aktarmaz incelemelerini okuyun. Laptop'da Intel WiDi desteği varsa daha iyi çalışır. Miracast aparatlar Full HD destekli sabit görüntülerde avantajlı ancak yüksek yoğunluklu hareketli görüntü, videolarda kare atlama yapıyor.
* WiDi Wifi desteği olan daha güncel smart TV'lere Win8 üstü yalnızca Intel WiDi destekli cihazlarla aparatsız wifi bağlanıp aktarmak bunlarda video sorunu pek yok. Diğer mobile cihazlarda erişim yöntemleri TV üreticisine göre değişiyor.
* Uğur hocanın önerdiği gibi daha kurumsal Barco gibi cihazlar kullanmak. Vodanet gibi alternatifler piyasada var araştırın. Demo isteyebilirsiniz sanıyorum. Bunların video performanslarını ben bilmiyorum sanırım daha iyidir. Bunların toplantı katılımcıları çoklu bağlantı yetenek, verimlilikleri daha yukarıda hem dediği gibi cihaz spec. bağımlılığı daha düşük.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2019 16:22

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Barco oldukça kurumsal ve sorunsuz bir cihaz. Şirketimizde 10 adet var. Notebook, macbook, tablet ve cep her türlü bağlantıyı kolaylıkla sağlıyor. Video ve seste hiçbir sıkıntı yaşamadık. Hdmi girişi olan projeksiyona dahi bağladık. Usb aparatın içindeki uygulamayı çalıştırdığınız anda bağlanıyor ek bir bağlantı gerekmiyor.

Gönderildi : 23/10/2019 18:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Barco çok başarılıdır, pahalıdır doğru ama bir kere para verirsiniz bir daha aklınızda bu iş kalmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2019 22:11

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Miracast adaptorler üzerine yogunlasmayı dusunuyorum şimdilik maliyet acısından. Microsoft Wireless adaptor urunu var acıkcası onuda begendim videolardan izlediğim kadarı ile ama denemek lazım. Bilgilendirmeler için herkese çok teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar

Alper

Gönderildi : 24/10/2019 09:09

(@birolbenli)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Merhabalar,

Barconun ürünlerini daha önce çok kullandım. Aktarım olarak gayet başarılıdır. Fakat exe çalıştma zorunluluğu ve USB bağlantısıile bağlanması sebebiyle çalışma prensibi her zaman her bilgisayara uymayabilir.
Şimdiki işyerimde her misafirimize hitap edebilmesi için BenQ InstaShow ürününü kullanıyorum. Cihaz barco'ya benzer bir mantıkla çalışıyor fakat bilgisayarınıza sanki hdmi kablo bağlamışsınız gibi çalışıyor. Gayet memnunuz.

Bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 24/10/2019 16:19

(@HalilibrahimUSTA)
Gönderiler: 37
Trusted Member

@birolbenli

exe zorunluluğundan dolayı bizde problem yaşıyoruz bu cihazda. demo olarak aldık ama iade edeceğiz gibi. exe sorununu çözemedik. bağlantı gelmediği zaman bilgisayarı restart etmek zorunda kalıyoruz. restart sonrası görüntü geliyor

Gönderildi : 07/01/2020 11:54

(@birolbenli)
Estimable Member

@HalilibrahimUSTA

O zaman BenQ Instashow kullanmanızı öneririm. Exe gerekmiyor.

Gönderildi : 07/01/2020 12:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

@birolbenli

Merhaba,

Hem kaliteli hem ekonomik.

http://www.simet.com.tr/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&pid=2288

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2020 13:18

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Yaklaşık 6 yıldır bir kablosuz ürün kullanıyorum. Sadece exe yi çalıştırıp kablosuz olarak görüntü aktarıyorum. Fakat artık donmalar çok olduğu için yeni ürün arayışındayım.

Önerilen 2 ürüne de baktım ve kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum:

1- benq üzerinde harici bir ses çıkışı yok mu? projeksiyon üzerinde ses çıkışı yoksa ses alamayız sanırım.

2- benq üzerinde bulunan usb ve hdmi kabloların her ikisi de takılmak zorunda. bu durumda bazı cihazlarda usb ve hdmi uzaksa takılma da sorun yaşayabilir miyiz?

3- instashow da exe konusunda nasıl bir sorun yaşadınız. exe stabil değil mi? eğer öyle ise acaba firma güncelleme ile çözmüş müdür?

4- her iki cihaz da mobil telefonlarda tabletlerde sorunsuz aktarım yapabiliyor mu? sadece uygulama ile aktarım yapılıyorsa windows için de sadece uygulama ile aktarım mümkün mü?

Gönderildi : 29/01/2020 10:25

(@birolbenli)
Estimable Member

Gönderen: @EmrahYILMAZ

Yaklaşık 6 yıldır bir kablosuz ürün kullanıyorum. Sadece exe yi çalıştırıp kablosuz olarak görüntü aktarıyorum. Fakat artık donmalar çok olduğu için yeni ürün arayışındayım.

Önerilen 2 ürüne de baktım ve kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum:

1- benq üzerinde harici bir ses çıkışı yok mu? projeksiyon üzerinde ses çıkışı yoksa ses alamayız sanırım.

2- benq üzerinde bulunan usb ve hdmi kabloların her ikisi de takılmak zorunda. bu durumda bazı cihazlarda usb ve hdmi uzaksa takılma da sorun yaşayabilir miyiz?

3- instashow da exe konusunda nasıl bir sorun yaşadınız. exe stabil değil mi? eğer öyle ise acaba firma güncelleme ile çözmüş müdür?

4- her iki cihaz da mobil telefonlarda tabletlerde sorunsuz aktarım yapabiliyor mu? sadece uygulama ile aktarım yapılıyorsa windows için de sadece uygulama ile aktarım mümkün mü?

Merhaba,

1. PC'deki ayarlardan ses çıkışını HDMI yerine ses çıkışlarına verebilirsiniz. Ya da projeksiyonun ses çıkışıa speaker sisteminizi bağlayabilirsiniz.

2. ürün içinde kısa ve uzun usb uzatma kabloları birlikte geliyor.

3. Instashow'da exe yok. 

4. Instashow'un mobil uygulaması var. Wifi protokolü ile bağlantı sağlayarak görüntü aktarabiliyor.

not: benq instashow'un type-c olanıda çıkmış. tek bir kablo ile hem enerji alıyor hem görüntü aktarıyor. aklınızda bulunsun.

benq instashow type c ile ilgili görsel sonucu

image

Gönderildi : 29/01/2020 12:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Süper ürünmüş 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/01/2020 23:52

Paylaş: