Forum

PoE Switch Adaptörü...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

PoE Switch Adaptörü Yanma Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
873 Görüntüleme
Kadir Kuloğlu
(@kadirkuloglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba,

Firmamıza yakın zaman önce güvenlik kamerası sistemi kurduk. İlk kurduğumuzda hiç bir sorun olmadan bir süre (yaklaşık 2 hafta) sorunsuz çalıştı. Sonra switchin poe ledleri yanmamasından dolayı (kameralara elektrik vermiyordu) servise götürdüğümüzde adaptörün dalgalanmadan yandığını ve garanti kapsamı dışında kaldığını söylediler.

Binamızın kendine ait regülatörü var ve bugüne kadar dalgalanma gibi bir sebepten sıkıntı yaşamadık. Yinede kabul ettik 40usd bir ücretle poe adaptörünü değiştirdiler. Ekstradan bir UPS bağladık araya, sağlama alalım madem öyle diye. Fakat yine aynı problem oldu, zaten cihaz geldiğinde içindeki soğutucuyu bağlamamışlardı kendimiz monte ettik içini açıp 🙂 

Sistemimiz;

1 adet Kedacom NVR 1822-32HDA Kayıt Cihazı
1 adet Kedacom S262624P PoE Switch
19 adet Kedacom 2211-HN-PIR30 Kamera
1 adet Kedacom 2253-FNR-PIR40 Dış Kamera

Kameraların max. güç tüketimi 11w, switchin poe gücü 125w olduğu için sorun yaşıyor olabilir miyiz?

Teşekkürler.

 
Gönderildi : 10/10/2019 12:10

Mustafa Demiroz
(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 215
Reputable Member
 

Selamlar,

Basit bir hesap ile 19x11 poe gücünüz yetersiz. Lakin benim anlamadıgım, POE adaptor demişsiniz. poe switch'e poe adaptor ile mi bagladınız?

 
Gönderildi : 10/10/2019 18:05

UĞUR İMRE
(@ugurvpro-tech)
Gönderiler: 3
New Member
 

@tolgaceylan Bey,

Kameralarınızı inceledim. Teorik olarak toplam maksimum 216W güç çekiyorlar. Biz bunu 1,1 ile çarpıp 238W diyelim. Kullandığınız  ağ anahtarını incelediğimde, Kedacom'un belirttiğiniz gibi bir ürününe rastlamadım. Eğer paylaşabileceğiniz bir link varsa zaman ayırıp incelerim. Kanaatim ağ anahtarınızın Unicode UNC-S2626 olduğu yönündedir. Eğer bu üründen bahsediyorsak da ürün verisayfasında ( https://kedacom.com.tr/sh-cdn/images/files/UNC-S2626.pdf   ) ne port başına POE kapasitesinden ne de cihazın toplam güç kapasitesinden bahsedilmemiş. Bu sebeple elimizde doğru bir tespit yapmak için yeterli veri bulunmuyor.

Ancak söyledikleriniz içerisinde bir tanesi özellikle dikkat çekici. Cihaza soğutucu ( sanırım kastettiğiniz fan ) bağladığınızı belirtmişsiniz. Bu ürünün fabrika çıkışı fansız!  Eğer ağ anahtarının toplam güç kapasitesi 240W ise ( yüksek ihtimalle ) siz fanı bağladıktan sonra tahminim odur ki, zaten güç tüketimi sınırda olan cihazı, bir de fanın çekeceği güçle yükleyip yanmasına sebep olmuşsunuz.

Bu ağ anahtarını unutun. Size bu işler için özelleştirilmiş nokta atışı ve yine ekonomik olan ürünler kullanmanızı öneririm.

UĞUR İMRE

 
Gönderildi : 07/01/2020 10:45

Paylaş: