Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nvidia Quadro P600 Driver Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,475 Görüntüleme
(@bekirpercin)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım iş yerinde PLC yüklü bir pc den görüntüyü HDMI ekranlara verebilmek için Nvidia Quadro P600 ekran kartı aldım. Daha sonra aparatlarla ekranları bağlantı yaptım fakat Pc işletim sistemi XP 2002 SP3 olduğu için driver desteği olmadığından driver kuramadım.  Ekran kartını değiştiremem yeni alsamda muhtemelen sorun aynı olacak, işletim sistemini de değiştirme gibi bir şansım yok, çünkü PLC yazılımı yüklü. Bu sebepten XP ye uygun driver konusunda nasıl bir yol izlemeliyim. Driver yüklemeden ekranları çoklayıp genişletemiyorum. Bu konuda ki çözüm önerileriniz var mıdır. 

Selamlar.

Gönderildi : 25/10/2019 16:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Baştan uyumluluğu kontrol etmeyip yanlış tercih yapmışsın yada sorsaydın :). Mod sürücüleriyle tırmalarsan tek ekrandan çözünürlük alırsın ama o kartla XP de çoklu monitor alamazsın. XP de çoklu görüntü için eski model Matrox kartlar var 2. el onlardan aramalısın ancak öyle olur güncel bir kartla olmaz. Başka fikir istersen nvidia da XP dönemi sürücüsü olan kartlarda 3 ve 4 ekranlı desteği yok. 5-6 nesil önceki ati kart bulmaya çalış. Üreticilerin sitesi ve download sitelerinden bak hangi modellerin xp driver'ı ulaşılabilir durumda ona göre eskicilerden kart bak. Aklıma geldiği için söyliyim çok bulunan x1500-1600 vs boşuna bakma 2 den fazla monitor desteği yok kaç mon. ihtiyacın varsa artık. 2k serisinin kaç ekran desteği vardı hatırlamıyorum doğal olarak. Artı hdmi ve XP destekli kart zaten bulamayacaksın ekranları vga-dvi to çevirici ile kullanacaksınız ancak.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2019 00:05

Paylaş: