Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Port açma ile ilgili

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,254 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba,

farklı bir lokasyonda kameralarım var bunları izlemek istiyorum. Burada sadece adsl modem var .

hedef ip nvr cihazının ip adresini girdim. port ayarlarını yaptım.

whatsmyip den ip adresini öğrenip bağlanmaya çalıştığımda bağlantı gerçekleşmiyor nerede hata yapıyorum yardımcı olurmusunuz. İP adresi sabit değil o fark eder mi ?

image

Gönderildi : 03/03/2022 13:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/genel_konular-13/vdsl-internet-port-yonlendirme-calismiyor/

Yönlendirmeniz doğru, durumunuz cgn ile ilgili olabilir bunun çözümü yok. Bir de dmz yeteneği varsa o şekilde yönlendirin, çalışmıyorsa cgn kaynaklıdır operatörünüzle görüşmeniz gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2022 15:02

(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba 

image
image
image
image

buradaki hedef kaynak ip girişleri doğrumu ?

Gönderildi : 04/03/2022 16:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Evet doğru youtube da var zaten kolay tutorial'lar.
Sadece ek olarak şunu kontrol edin o modeli bilmediğimden ezbere söylüyorum var mı yok mu bilmem. Bazı cihazlarda lan portları açıp kapatılabiliyor yada aynı vlan da olması gerekiyor. Kabaca 8-35 pppoe tanımlı wan portu ile lan portları yada dvr'e giden kablonun takıldığı port aynı vlan da seçili ve aktif olmalı. Basitçe aynı havuzda değilse nat'lar çalışmaz. Bu tabi her cihaz da olan birşey değil.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2022 01:06

Paylaş: