Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Kamera Donma ve Kesilme Problemi Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
2,461 Görüntüleme
(@alidogan47)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 28 kamera ip 4 mp taktım 2 k kat için her kat için 16 swic cigabit 20 amper trafo kullandım ortaya şebke 1 adet 8 li swiç 100 luk  kullandım cihazın yanıda 8 lik swic cigabit 15 amper trafo kullandım  görüntüler donma ve kesilmeler oluyor ara ara  ne yapmalım  şimdi den tşkler

Gönderildi : 23/03/2022 23:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Yazımınıza lütfen biraz özen gösterin ne imla ne anlaşılırlık var.
Benzer konular forumda mevcut, networkte zayıf halka kuralı geçerli. Öncelikle 10/100 switch'i gigabit ile değiştirerek başlamalısınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2022 00:10

(@alidogan47)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

ustam  1 adet tek normal switch olmakta onuda deyişitreyim bugun   gunduzde herhangi  bir problem yok yanlız gece oldugunda promlem  devam etmektedir

Gönderildi : 24/03/2022 23:23

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Bu iyi bir başlangıç olabilir. Ayrıca bazı kamera sistemleri otomatik bakım (auto maintenance) adı altında kendilerini kapatıp açarlar. Arayüzlerini kontrol ederseniz bununla ilgili parametre görebilirsiniz. Kesinti olarak bunu görüyor olabilirsiniz.

Kolay gelsin.

https://dahuawiki.com/IPCSystemAutoMaintain

Gönderildi : 25/03/2022 08:19

(@hgokhan)
Gönderiler: 7
Active Member

ip kamera projelerinde poe switch kullanmanızı tavsiye ederim öncelikle,gece bu sorun oluyor ise kameraların infrared ledleri açıldığı için kullandığınız adaptörler yetmediği için hataya düşüyor olabilir, kaç amper adaptör kullandınız? kullandığınız kamera ve nvr marka modeli nedir? izleme yaptığınız bilgisayarın konfigrasyonu nedir? İzleme bilgisayarının özellikleri yetersiz ise kameraların bitrate ve fps değerlerini düşürüp deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 09/04/2022 00:37

Paylaş: