Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Wireless Adaptör sorunu hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
698 Görüntüleme
(@semihziyasatilmis)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

microsoft wireless adaptörü tv ye takıyorum, mic storedan ise kendi programı indiriyorum son güncellemesini de yapmama rağmen bilgisayardan tv ye bağlanamıyorum. tv de ismim gözüküyor pcden bağlan dediğimde dönüp duruyor ama kesinlikle bağlanmıyor nedeni ne olabilir. 

Gönderildi : 18/09/2022 08:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Microsoft wireless adaptörleri genellikle Miracast teknolojisi ile çalışırlar ve bir Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla görüntüyü TV'ye yansıtırlar. Bağlantı problemi yaşamanızın birkaç nedeni olabilir.

Öncelikle, TV'nizin Miracast özelliğinin etkin olduğundan emin olun. Bazı TV'lerde bu özellik varsayılan olarak etkin olmayabilir, bu nedenle TV'nizin kullanım kılavuzuna bakarak veya internet üzerinden araştırarak bu özelliği nasıl etkinleştirebileceğinizi bulabilirsiniz.

Daha sonra, Microsoft wireless adaptörünüzün doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun. Adaptörünüzün doğru bir şekilde takıldığından, bilgisayarınızda doğru sürücülerin yüklü olduğundan ve adaptörünüzün doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun. Bunun için Microsoft'un web sitesindeki yardım sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Son olarak, bilgisayarınızın ve TV'nizin aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Microsoft wireless adaptörünüzün TV'nizle doğru bir şekilde eşleştiğinden emin olmak için, bilgisayarınız ve TV'niz aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

Bu adımları denedikten sonra hala bağlantı sorunları yaşıyorsanız, Microsoft wireless adaptörünüzde bir sorun olabilir ve cihazınızı kontrol etmeniz gerekebilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2023 09:56

Paylaş: