Bildirimler
Hepsini Temizle

8 adet 2 Megapixel ip kamera için switch önerisi.  

RSS
Seçkin TOKMAK
(@SeckinTOKMAK)
Üye

Merhabalar

Sistemimde 8 Adet 2MP çözünürlükte ip kamera bulunmakta,Kameraların NVR cihazına mesafesi çok fazla olmamasına rağmen basit switchler üzerinden görüntüler aktarılmakta NVR cihazına. Yapı olarak 8 ip kamera 5portlu 2 adet poe switch üzerinden 3com 8 port 10/100 switchle diğer 3com switche, oradanda bilgi işlem odasındaki switche sonrasında NVR cihazına ulaşmakta görüntüler. bu sebeple (benim düşüncem) görüntülerde ara ara kopmalar olmakta,bu sorunu giderebilmek için 2 adet switch araştırması yaptım fakat işimi göreceğinden emin olamadım. aşağıda kameraların aktardığı görüntülerin değerleri ve benim bulduğum switchleri yazdım.

h264 kayıt, 2 Megapixel (1600x1200) çözünürlük,  8 adet kamera, realtime görüntü (30fbs) 

Bandgenişliği gereksinimi (Toplam):59.25 Mbps 

Her kamera için:7.41 Mbps

Hard Disk Gereksinimi (Toplam Günlük): 1.28 TB

araştırdığım ve emin olamadığım ürünler ise

Dlink DGS-1210-10P Gigabit POE Switch,

Linksys se2800 Gigabit 8 port switch 

Bu 2 ürünü kullanmam yaşadağım sorunları aşmamı sağlarmı? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum umarım soru karışık olmamıştır.

Şimdiden teşekkür ederim. 

Alıntı
Gönderildi : 13/12/2012 01:00
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Seçkin"]

Merhabalar

Sistemimde 8 Adet 2MP çözünürlükte ip kamera bulunmakta,Kameraların NVR cihazına mesafesi çok fazla olmamasına rağmen basit switchler üzerinden görüntüler aktarılmakta NVR cihazına. Yapı olarak 8 ip kamera 5portlu 2 adet poe switch üzerinden 3com 8 port 10/100 switchle diğer 3com switche, oradanda bilgi işlem odasındaki switche sonrasında NVR cihazına ulaşmakta görüntüler. bu sebeple (benim düşüncem) görüntülerde ara ara kopmalar olmakta,bu sorunu giderebilmek için 2 adet switch araştırması yaptım fakat işimi göreceğinden emin olamadım. aşağıda kameraların aktardığı görüntülerin değerleri ve benim bulduğum switchleri yazdım.

h264 kayıt, 2 Megapixel (1600x1200) çözünürlük,  8 adet kamera, realtime görüntü (30fbs) 

Bandgenişliği gereksinimi (Toplam):59.25 Mbps 

Her kamera için:7.41 Mbps

Hard Disk Gereksinimi (Toplam Günlük): 1.28 TB

araştırdığım ve emin olamadığım ürünler ise

Bu 2 ürünü kullanmam yaşadağım sorunları aşmamı sağlarmı? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum umarım soru karışık olmamıştır.

Şimdiden teşekkür ederim. 

[/quote]

Kameraları DrayTek P2261 de toplayın sistem odasına da DrayTek P2261 den fiber çekin.

http://www.draytek.com.tw/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=2694&Itemid=747&lang=en

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2012 14:00
Seçkin TOKMAK
(@SeckinTOKMAK)
Üye

Bu cihazlar ve NVR cihazının konfigürasyonunda ufak bir oynamaylar sorunumu hallettim. Teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2012 01:42
Paylaş: