Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

8 adet 2 Megapixel ip kamera için switch önerisi.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Sistemimde 8 Adet 2MP çözünürlükte ip kamera bulunmakta,Kameraların NVR cihazına mesafesi çok fazla olmamasına rağmen basit switchler üzerinden görüntüler aktarılmakta NVR cihazına. Yapı olarak 8 ip kamera 5portlu 2 adet poe switch üzerinden 3com 8 port 10/100 switchle diğer 3com switche, oradanda bilgi işlem odasındaki switche sonrasında NVR cihazına ulaşmakta görüntüler. bu sebeple (benim düşüncem) görüntülerde ara ara kopmalar olmakta,bu sorunu giderebilmek için 2 adet switch araştırması yaptım fakat işimi göreceğinden emin olamadım. aşağıda kameraların aktardığı görüntülerin değerleri ve benim bulduğum switchleri yazdım.

h264 kayıt, 2 Megapixel (1600x1200) çözünürlük,  8 adet kamera, realtime görüntü (30fbs) 

Bandgenişliği gereksinimi (Toplam):59.25 Mbps 

Her kamera için:7.41 Mbps

Hard Disk Gereksinimi (Toplam Günlük): 1.28 TB

araştırdığım ve emin olamadığım ürünler ise

Dlink DGS-1210-10P Gigabit POE Switch,

Linksys se2800 Gigabit 8 port switch 

Bu 2 ürünü kullanmam yaşadağım sorunları aşmamı sağlarmı? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum umarım soru karışık olmamıştır.

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/12/2012 02:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar

Sistemimde 8 Adet 2MP çözünürlükte ip kamera bulunmakta,Kameraların NVR cihazına mesafesi çok fazla olmamasına rağmen basit switchler üzerinden görüntüler aktarılmakta NVR cihazına. Yapı olarak 8 ip kamera 5portlu 2 adet poe switch üzerinden 3com 8 port 10/100 switchle diğer 3com switche, oradanda bilgi işlem odasındaki switche sonrasında NVR cihazına ulaşmakta görüntüler. bu sebeple (benim düşüncem) görüntülerde ara ara kopmalar olmakta,bu sorunu giderebilmek için 2 adet switch araştırması yaptım fakat işimi göreceğinden emin olamadım. aşağıda kameraların aktardığı görüntülerin değerleri ve benim bulduğum switchleri yazdım.

h264 kayıt, 2 Megapixel (1600x1200) çözünürlük,  8 adet kamera, realtime görüntü (30fbs) 

Bandgenişliği gereksinimi (Toplam):59.25 Mbps 

Her kamera için:7.41 Mbps

Hard Disk Gereksinimi (Toplam Günlük): 1.28 TB

araştırdığım ve emin olamadığım ürünler ise

Bu 2 ürünü kullanmam yaşadağım sorunları aşmamı sağlarmı? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum umarım soru karışık olmamıştır.

Şimdiden teşekkür ederim. 

Kameraları DrayTek P2261 de toplayın sistem odasına da DrayTek P2261 den fiber çekin.

http://www.draytek.com.tw/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=2694&Itemid=747&lang=en

Gönderildi : 13/12/2012 15:00

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu cihazlar ve NVR cihazının konfigürasyonunda ufak bir oynamaylar sorunumu hallettim. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/12/2012 02:42

Paylaş: