Forum

3cx İp santral bağl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3cx İp santral bağlantı problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
645 Görüntüleme
(@safakhonca)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu aralar voip santrallere sardım ve bu işin nimetlerinden nasıl faydalanırım derken 3cx yapısı ile karşılaştım...

elimdek bulunan 1 VDS ye kurdum. 1 adet terminal oluşturdum. Qynı vdsye kurduğum Test telefonuna "localhost" olarak bağlantı sağlıyorum. Ama ne içerden ne dışardan "ip" üzerinden bağlantı sağlayamıyorum.

Kafama takıldı başka bir datacenterde bulunan bambaşka bir VDSye üşenmedim yeniden kurdum üstteki senaryo gene değişmedi. "localhost" yazınca bağlanıyor. ama ne içerden ne dışardan bağlantı sağlayamıyorum.

Detaylar:

Firewall komple kapalı.

programdaki firewall chker test yaptırıyorum komple yeşil sorunsuz hiç bişey yok.

iç bağlantı localhost

dış bağlantı: evdeki pc - diğer vdsdeki test telefonu - telefonumdaki 3cx programı (3g)

İşin içinden çıkamadım varmı yol gösterecek bir bilen.

Yakında makale olarak yayınlayacağım zaten 🙂 kafayı çizdim gözümde büyüyor linux kurmam gerek olmazsa asteriks deneyeceğim ama SipXecs daha çok kafama yattı...

Gönderildi : 13/12/2012 16:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Şafak bey merhaba,

Bilen kullanan olursa mutlaka paylaşım gösterecektir ancak zaman kazanmak adına ürün lisanslı ise direkt destek alabilirsiniz

http://www.3cx.com.tr/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2012 21:11

Paylaş: