Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Scanner programı tavsiye

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@hayrettin_duzgun)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle sitede bu konuda araştırma yaptım ama işime yarayabilecek bir sey bulamadım

Sorunum şudur çalıştığım şirkette birden fazla marka ve modelde scanner var biz bunları tek bir programla yönetmek istiyoruz scannerların hepsi networkludur ayrıca taranan dosyalrı mail olarak atmasınıda istiyoruz boyle bir yonetim konsolu v.s varmıdır tavsiye edebileceginiz

Gönderildi : 21/08/2010 15:26

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Selamlar

Eger sizin elinizde birden fazla scanner varsa, genellikle her department icin ayri bir scanner anlamina geliyor,  Soyle bir yol izleyebilirsiniz, File server de her department icin ayri bir klasor olusturup,securty  tabinda ayarlarini yaptiktan sonra  Network scannerin arayuzune baglanin,  Network scan kismina gelin, sizden bir network klasoru isteyecektir, (\\fileserver\HR )  fileserverde olusturdugunuz klasoru buraya path edin. isterseniz birden fazla klasor olusturabilirsiniz

E-mail konusunda ise  ortamda Exchange serverin var oldugunu kabul ediyorum, exchange server uzerinde [email protected] diye bir mail adresi olusturun, Daha sonra  Global address listesini csv olarak export edin, daha sonra scannerin arayuzune baglanip, mail kismina gelin, [email protected] mail adresini bu scanner icin atayin(gerekli konfigurasyonlar scanner arayuzunde mevcuttur)  Daha sonra  arayuz uzerinden SMTP protolunu aktif duruma getirin, sonra scanner arayuzu-mail kismina gelin  olusturgunuz  address list.cvs dosyasini buraya import edin.Ayni sekilde Fax serveriniz varsa onuda yapilandirabilirsiniz.

Butun scanneri tek bir arayuzden yonetemezsiniz diye biliyorum, cunku scanner olayinda mecburen scannerin basina gelip, isleminizi oyle yapacaksiniz, Zaten oraya geldikten sonra yapmaniz gereken yesil tusa basmak 🙂

Gönderildi : 21/08/2010 20:28

(@hayrettin_duzgun)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam budur!!!!

Gönderildi : 15/10/2010 14:56

Paylaş: